Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Возач 08-08-2022
Технолог 08-08-2022
Шивач/ки 08-08-2022


Драстична трансформација на јутјуберот Стефан Лазаров: „135 денови бев како војник – си го сменив животот“

„И не се радувам само за изгледот. Тоа е најнебитно во овој случај. На секое поле се подобрив...“, раскажува јутјуберот Стефан Лазаров за 4 ипол месечниот процес на трансформација.

drastichna-transformacija-na-jutjuberot-stefan-lazarov-135-dena-bev-kako-vojnik-si-go-smeniv-zhivotot-01.jpg

Јутјуберот Стефан Лазаров со своите 48.000 следбеници на Инстаграм ја сподели приказната за својата драстична телесна трансофрмација.

Процесот го започнал пред 4 ипол месеци и сега е презадоволен од резултатот, како и својата посветеност и истрајност која го донела до фит и затегнато мускулесно тело.

Неговата приказна:

„Седам, размислувам што да пишам, а што би пишале вие на слика на која се гледа цела мака, убавина, промена и задоволство.. Лево го гледате дечкото кој постојано наоѓаше изговори.

Многу работа, јутуб, немам време, ај да пивнеме, ај од утре... а десно? Десно ја гледате најдобрата верзија од мене.

drastichna-transformacija-na-jutjuberot-stefan-lazarov-135-dena-bev-kako-vojnik-si-go-smeniv-zhivotot-03.jpg

И не се радувам само за изгледот. Тоа е најнебитно во овој случај. На секое поле се подобрив. Продуктивноста, среќата, борбеноста, одговорноста, тие се сега моите најдобри пријатели.

Сакам јавно да му кажам фала на мојот брат Паки кој ми го промени животот. Направи да се запознаам со шампионот во мене.

И покрај сите приоритети и обврски, 135 дена бев како војник. Не промашив ниту еден ден, ниту еден саат, минута, секунда...

drastichna-transformacija-na-jutjuberot-stefan-lazarov-135-dena-bev-kako-vojnik-si-go-smeniv-zhivotot-05.jpg

А сега е време за нови цели, нови визии, нови предизвици. Фала на сите што верувавте во мене и ме поддржувавте.

Јас си го сменив животот, сега на ред е некој од вас!“

drastichna-transformacija-na-jutjuberot-stefan-lazarov-135-dena-bev-kako-vojnik-si-go-smeniv-zhivotot-02.jpg

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Исповед на Јован од Тетово: „Вдомив маче, беше преплашено, не се доближуваше до никого - кои работи ... „Ми викаа, да го вратам на улица, а мене тоа не ми ни паѓаше на памет. Кој сака ...
Позитива на денот: По трите лавчиња, во Скопје ЗОО се родија лемур и лама (фото) Покрај трите лавчиња, скопската Зоолошка градина има уште две нови бебиња – лему...
Искрен приказ на мајка од Охрид: Мојата дневна соба за на Инстаграм vs. во реалноста кога имате мало... „Дневната соба која до пред 2 години често ја гледавте (во совршено издание) на ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg