„Сега сме 3, наскоро 4“ - Борко Ристовски и сопругата со фотки од плажа објавија дека очекуваат второ дете

„Сега сме 3, наскоро 4...“, напиша ракометарот Борко Ристовски, а неговата сопруга објави фотографија со трудничко стомаче и синот Душан како ја гушка додека уживаат на одмор.

borko-ristovski-go-ochekuva-vtoroto-dete-soprugata-objavi-so-trudnichka-fotka-od-plazha-01.jpgфото: Инстаграм

Борко Ристовски го очекува второто дете со својата сопруга Николина, а убавата вест таа ја објави со фотографија од плажа на која се забележува нејзиното трудничко стомаче, а во чиј опис напиша „Мајка на 2“, додека одзади ја прегрнува синот Душан.

Македонскиот ракометар неретко вели дека неговото семејство е неговата најголема поддршка. Тој е 5 години во брак со својата сакана Николина.

Борко на Инстаграм Стори ја објави среќната вест.

На фотографија со сопругата напиша: „Сега сме 3, наскоро 4. Ќе имаме бебе.“

borko-ristovski-go-ochekuva-vtoroto-dete-soprugata-objavi-so-trudnichka-fotka-od-plazha-02.jpg

Нина во јуни го прослави својот 30-ти роденден, а пак нивниот наследник Душан наполни 4 години во април кога Нина му порача: „Ти ми покажа што е љубов и среќа, ти благодарам сине за секој миг. Во животот сакам прво да си среќен, а потоа сè по ред.“

Повеќе фотографии од семејството на Борко на следната страна....Би можело да ве интересира:

Сопругата на Борко Ристовски направи трудничка фотосесија, откако со маскоти открија дека чекаат ќер... Борко брои ситно до породувањето на неговата сопруга, откако откри дека очекува ...
Марта Димоска, по мисијата на НАСА, позира во смел аутфит среде снежна бура во САД: „Ми летна шапкат... Македонката Марта Димоска позира како секси Баба Мразица среде снежна бура во СА...
Миа Костова го трансформираше телото за два месеца: „Тежината е иста, но формата сѐ подобра“ Миа Костова докажа дека со упорност и дисциплина сè е можно и објави фотки од тр...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg