Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


Запросување на Мечкин Камен: Двајца учесници во Илинденската коњаница ги запросија своите сакани (видео)

Централната прослава на големиот македонски празник Илинден се случи на Мечкин Камен во Крушево, а на социјалните мрежи масовно кружи видеото во кое се гледа како двајца учесници во Илинденската коњаница клекнаа на колено и ги запросија своите девојки.

zaprosuvanje-na-mechkin-kamen-dvajca-uchesnici-vo-ilindenskata-konjanica-gi-zaprosija-svoite-sakani-video-01.jpg

Прославата по повод големиот празник Илинден на Мечкин Камен беше одбележана со необичен настан кој стана вирален хит на социјалните мрежи. 

Двајца момци, кои беа дел од Илинденската коњаница, ги запросија своите девојки во патриотска атмосфера. 

„За кого? За Македонија?“ – извикуваа присутните за време на запросувањето на Мечкин Камен, откако двете девојки им кажаа ДА на своите партнери.

Видеото од запросувањето, снимено и објавено од страна на Voice of America, масовно се споделува на социјалните мрежи:

Запросување на Мечкин камен... Настрана од скандирањата и свирежите, на Мечкин камен се случи и нешто што му даде многу поразлично светло на денешниот настан. Двајца учесници во илинденската коњаница, после положувањето цвеќе, клекнаа на колена и ги запросија своите девојки пред споменикот на илинденските револуционери. Честито и нека им е со среќа!

Posted by Глас на Америка on Tuesday, August 2, 2022

Б. С. Б. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Марта Димоска, по мисијата на НАСА, позира во смел аутфит среде снежна бура во САД: „Ми летна шапкат... Македонката Марта Димоска позира како секси Баба Мразица среде снежна бура во СА...
Снеже Велков на плажа за Бадник: „Брр, првпат во животот се бањам во зима“ (видео) „Прв пат во животот се бањав во зима. Оти? Така ми текна“ – напиша меѓу другото ...
Жена заборавила 35.000 денари на банкомат во Скопје, благодарна на човекот што ѝ ги врати - доказ де... Што би направиле вие ако најдете 35.000 денари на банкомат? Објавата на социјалн...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg