„Мојот принц Матиас“ - Моделот Мартина Михајловска доби синче со сопругот, бизнисмен од Охрид

„Мојот принц Матиас се роди. Да си ми жив и здрав, благословен од Бога, а за сè друго тука е тато и мама. Матиас, јас, мама и Алана те сакаме најмногу...“, ја објави среќната вест за приновата бизнисменот Виктор Илоски, кој е во брак со Мартина Михајловска, модел и некогашна водителка на Бекстејџ, која многумина ја нарекуваат „македонската Ева Мендез“, поради сличноста со актерката.

mojot-princ-matias-makedonskata-eva-mendez-dobi-sinche-so-soprugot-biznismen-od-ohrid-01.jpg

Мартина Михајловска, се прослави како модел и водителка на естрадниот магазин Бекстејџ, а многумина ја споредуваа со актерката Ева Мендез, но потоа се повлече од ТВ екраните и се посвети на семејниот живот.

Таа стапи во брак со охридскиот бизнисмен Виктор Илоски, кој е сопственик на неколку локали и хотели во Охрид и низ Македонија.

Парот ја има 3-годишната ќерка Алана, а вчера (03.08) го добија и синот Матиас.

Виктор ја објави среќната вест на својот Инстаграм профил:

„Мојот принц Матиас се роди. Да си ми жив и здрав, благословен од Бога, а за сè друго тука е тато и мама. Матиас, јас, мама и Алана те сакаме најмногу до бескончено.“

mojot-princ-matias-makedonskata-eva-mendez-dobi-sinche-so-soprugot-biznismen-od-ohrid-02.jpg

Повеќе фотографии од парот на следната страна...Би можело да ве интересира:

Какви се цените во Охрид ова лето 2022? Колку чини нескафе на плажа во Охрид, пиво или пица? Неодамна го посетив македон...
Македонската Барби со совршени фотографии од одморот во Грција (фото) Од впечатливи костими за капење до бели, куси летни фустанчиња, Калтрина изгледа...
Македонската дизајнерка Ива Спасовска на патување во Шведска - на посета кај нашата инфлуенсерка Мар... Најдобрите другарки, облечени во стајлинзи во впечатливи бои, уживаат во главнио...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg