Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Возач 08-08-2022
Технолог 08-08-2022
Шивач/ки 08-08-2022


Милена Антовска: „Стомакот никако да ми спласне по раѓањето на Јоана, но гајле ми е си имам две златни дечиња“

„Искрено се двоумев дали воопшто да постирам фотографии од мене ова лето затоа што не сум задоволна од моменталната тежина и стомакот кој никако да ми спласне после раѓањето на Јоана...“, вели водителката Милена Антовска, која додава дека и покрај тоа што не е задоволна, не ги едитирала фотките во бикини.

milena-antovska-stomakot-nikako-da-mi-splasne-po-ragjanjeto-na-joana-no-gajle-mi-e-si-imam-dve-zlatni-dechinja-01.jpg

Водителката Милена Антовска е мајка на две прекрасни ќерки Лана Марија и Јоана. Помалата ќеркичка Јоана ја роди во јануари, а сега Милена објави фотки од плажа во бикини и искрено се пожали дека уште не е задоволна од изгледот по второто породување, иако таа изгледа одлично.

milena-antovska-stomakot-nikako-da-mi-splasne-po-ragjanjeto-na-joana-no-gajle-mi-e-si-imam-dve-zlatni-dechinja-02.jpg

Нејзината објава гласи:

„Искрено се двоумев дали воопшто да постирам фотографии од мене ова лето затоа што не сум задоволна од моменталната тежина и стомакот кој никако да ми спласне после раѓањето на Јоана.

Навикната сум цел живот да имам убав рамен стомак, ама после царскиот рез и зголемениот апетит ќе почекам малку.

Ама гајле ми е затоа што си имам две златни дечиња и сопруг што беше приморан да ме слика.

Не направив никакво едитирање, додадов само малку боја на фотографиите.“

Повеќе фотографии од неа и ќерките:

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Позитива на денот: По трите лавчиња, во Скопје ЗОО се родија лемур и лама (фото) Покрај трите лавчиња, скопската Зоолошка градина има уште две нови бебиња – лему...
Македонка ослабе 38kg: „Никако не собирав сила да излезам од комфор зоната“ „Ми беше удобно, вкусно и топличко, без разлика што после секое прејадување до с...
Емотивна објава на Македонка: „Ми велеа: ‘Никако немој да го заспиваш твоето бебе во раце’ – грешеа!... „Не го држи во раце, ќе го размазиш! Немој да го доиш кога и да посака, гледаш д...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg