Даниел Кајмакоски ужива во Охрид со анонимна црнокоса – пејачот има нова девојка? (фото)

daniel-kajmakoski-na-odmor-so-novata-devojka-vo-ohrid-foto-01.jpg

Даниел Кајмакоски деновиве на Инстаграм Стори објавуваше фотографии од плажа на кои се гледаа нозе од девојка, а сега и официјално откри дека е на одмор во Охрид со една слатка црнокоса, која најверојатно е негова нова партнерка.

По бракот со Кристина, од кој доби и син, ова е првпат нашиот музичар да открие нешто од случувањата кај него на приватен план.

Тој очигледно со неа ужива на неговото омилено место - манастирот Свети Наум во Охрид.

Во описот од фотографиите со девојката чиј идентитет уште не го открива, Даниел напиша:

„Преку 30 години го посетувам ова место и уште е иста молитвата и желбата за мене и моите најблиски, а и за сите луѓе на овој свет. Господе дај ни здравје, мир, љубов и повеќе време со оние кои најмногу ги сакаме. Ви ја праќам сета љубов од ова свето место.“

daniel-kajmakoski-na-odmor-so-novata-devojka-vo-ohrid-foto-03.jpg

daniel-kajmakoski-na-odmor-so-novata-devojka-vo-ohrid-foto-02.jpg

daniel-kajmakoski-na-odmor-so-novata-devojka-vo-ohrid-foto-05.jpg

daniel-kajmakoski-na-odmor-so-novata-devojka-vo-ohrid-foto-06.jpg

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Девојка од Скопје: „Имам 34 години, имав потреба од плус финансии и мијам садови во кафеана - од раб... Кога сите би биле вака храбри и искрени, Македонија би била подобро место за жив...
Прв снег на Попова Шапка сезонава - Гале од Тетово ни ја пренесува атмосферата оттаму (фото) На Попова Шапка денес (12.11) првпат годинава падна снежна прекривка. Кон средин...
Нова утринска снежна бајка на Попова Шапка среде јануари (фото) Скијачите и вљубениците во зима копнеат по снег годинава, но ски центрите како м...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg