„Среќен роденден на најхраброто девојче“ - Катарина Ивановска го слави 3-иот роденден на ќеркичката

„Среќен роденден на најхраброто девојче, мојот борец, мојата Wonder Woman. Кира 3 (години)“, напиша Катарина во описот на емотивните фотографии, од кои некои се направени за време на престој во болница на малата Кира.

srekjen-rodenden-na-najhrabroto-devojche-katarina-ivanovska-go-slavi-3-tiot-rodenden-na-kjerkichkata-01.jpg

Катарина Ивановска денес (19.09) го слави 3-иот роденден на нејзината ќеркичка Кира.

По тој повод таа објави низа фотографии и видеа со неа, од кои некои направени по породувањето, други од нивното секојдневие, трети од болница од каде малата Кира излегла посилна од кога било.

srekjen-rodenden-na-najhrabroto-devojche-katarina-ivanovska-go-slavi-3-tiot-rodenden-na-kjerkichkata-06.jpg

„Среќен роденден на најхраброто девојче, мојот борец, мојата Wonder Woman. Кира 3.“, напиша Катарина во описот на емотивните фотографии на кои покрај Кира, често е и нејзиното постаро братче Вања.

Прекрасните фотографии од малата и храбра славеничка Кира:

https://www.instagram.com/p/CirzgcbD1tC/

srekjen-rodenden-na-najhrabroto-devojche-katarina-ivanovska-go-slavi-3-tiot-rodenden-na-kjerkichkata-09.jpg

srekjen-rodenden-na-najhrabroto-devojche-katarina-ivanovska-go-slavi-3-tiot-rodenden-na-kjerkichkata-08.jpg

srekjen-rodenden-na-najhrabroto-devojche-katarina-ivanovska-go-slavi-3-tiot-rodenden-na-kjerkichkata-07.jpg

srekjen-rodenden-na-najhrabroto-devojche-katarina-ivanovska-go-slavi-3-tiot-rodenden-na-kjerkichkata-05.jpg

srekjen-rodenden-na-najhrabroto-devojche-katarina-ivanovska-go-slavi-3-tiot-rodenden-na-kjerkichkata-04.jpg

srekjen-rodenden-na-najhrabroto-devojche-katarina-ivanovska-go-slavi-3-tiot-rodenden-na-kjerkichkata-03.jpg

srekjen-rodenden-na-najhrabroto-devojche-katarina-ivanovska-go-slavi-3-tiot-rodenden-na-kjerkichkata-02.jpg

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Катарина Ивановска ужива со децата на зимување на Копаоник Прекрасната мала храбра Кира и шармантниот син Вања ѝ се омиленото друштво на Ка...
„Среќен роденден сине“ - Синот на Тамара Тодевска наполни 4 години, пејачката објави емотивни фотки ... Тамара Тодевска објави фотографии од малиот Дарен од болница, направени веднаш п...
„Ти ме правиш среќна“ - Катарина Ивановска никогаш посекси, во аутфит со отсечоци кај градите „Едноставните работи кои ти ги правиш за мене секојдневно ми го прават денот уба...
Симона Поповска го прослави 31-иот роденден во бело, со двата сина во раце: „Првпат славам со две пр... „Благословена сум што го славам мојот прв роденден со овие две прекрасни момчиња...
Светска, а наша: Катарина Ивановска блеска во смарагдна креација од македонски дизајнер „Катарина носеше панталони во балска сала полна со тоалети и остави свој печат с...
Како звучи „Бисер Балкански“ во изведба на Велевска, Миле Кузмановски и Наум Петревски? Единствениот естраден магазин „Бекстејџ“ го прослави својот 15-ти роденден.На пр...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg