„Среќен роденден на најхраброто девојче“ - Катарина Ивановска го слави 3-иот роденден на ќеркичката

„Среќен роденден на најхраброто девојче, мојот борец, мојата Wonder Woman. Кира 3 (години)“, напиша Катарина во описот на емотивните фотографии, од кои некои се направени за време на престој во болница на малата Кира.

srekjen-rodenden-na-najhrabroto-devojche-katarina-ivanovska-go-slavi-3-tiot-rodenden-na-kjerkichkata-01.jpg

Катарина Ивановска денес (19.09) го слави 3-иот роденден на нејзината ќеркичка Кира.

По тој повод таа објави низа фотографии и видеа со неа, од кои некои направени по породувањето, други од нивното секојдневие, трети од болница од каде малата Кира излегла посилна од кога било.

srekjen-rodenden-na-najhrabroto-devojche-katarina-ivanovska-go-slavi-3-tiot-rodenden-na-kjerkichkata-06.jpg

„Среќен роденден на најхраброто девојче, мојот борец, мојата Wonder Woman. Кира 3.“, напиша Катарина во описот на емотивните фотографии на кои покрај Кира, често е и нејзиното постаро братче Вања.

Прекрасните фотографии од малата и храбра славеничка Кира:

srekjen-rodenden-na-najhrabroto-devojche-katarina-ivanovska-go-slavi-3-tiot-rodenden-na-kjerkichkata-09.jpg

srekjen-rodenden-na-najhrabroto-devojche-katarina-ivanovska-go-slavi-3-tiot-rodenden-na-kjerkichkata-08.jpg

srekjen-rodenden-na-najhrabroto-devojche-katarina-ivanovska-go-slavi-3-tiot-rodenden-na-kjerkichkata-07.jpg

srekjen-rodenden-na-najhrabroto-devojche-katarina-ivanovska-go-slavi-3-tiot-rodenden-na-kjerkichkata-05.jpg

srekjen-rodenden-na-najhrabroto-devojche-katarina-ivanovska-go-slavi-3-tiot-rodenden-na-kjerkichkata-04.jpg

srekjen-rodenden-na-najhrabroto-devojche-katarina-ivanovska-go-slavi-3-tiot-rodenden-na-kjerkichkata-03.jpg

srekjen-rodenden-na-najhrabroto-devojche-katarina-ivanovska-go-slavi-3-tiot-rodenden-na-kjerkichkata-02.jpg

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

„Среќен 40-ти роденден тато“ - Андреј од ДНК го прослави роденденот со ќеркичката Андреј од ДНК веќе 7 години ужива во брачниот живот со сопругата Наталија и е по...
„Мојата Лора го слави 22-иот роденден“ - Сузана Турунџиева во домашна атмосфера со двете ќерки, зето... Убави мигови во семејството на Сузана Турунџиева... Таа го прослави роденденот н...
Симона Поповска како принцеза на раскошната прослава за првиот роденден на синчето (фото) Во креација од познат македонски креатор, со торта на 3 ката, многу балони и меч...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg