Доктор од Штип со саканата се еден од најфит паровите во Македонија (фото)

Со мускулести тела и комплетно посветени на тренинзите и 5-6 пати неделно, Александар Стојменов (35) и Стефанија Тиквешанац (20) се еден од најфит паровите во Македонија... Тој е доктор кардиолог, а таа студент на медицина.

doktor-od-shtip-so-sakanata-se-eden-od-najfit-parovite-vo-makedonija-foto-01.jpg

Александар Стојменов (35) е доктор кардиолог од Штип и вљубеник во фитнесот, а тоа се гледа на фотографиите на неговиот Инстаграм профил, каде има повеќе од 9.000 следбеници и постојано објавува фотографии од тренинзите.

Тој веќе неколку години е во врска со Стефанија Тиквешанац (20), студентка на Медицински факултет, односно на Медицинска школа за сестри.

За нивната љубовна врска доктор Стојменов открива детали за CRNOBELO.com:

„Се запознавме во теретана, очигледно е, зарем не? Тоа беше договарајќи заедничко снимање на емисија за фитнес.

doktor-od-shtip-so-sakanata-se-eden-od-najfit-parovite-vo-makedonija-foto-02.jpg

Тогаш почнавме да комуницираме и така и ни започна врската.

doktor-od-shtip-so-sakanata-se-eden-od-najfit-parovite-vo-makedonija-foto-07.jpg

Често тренираме заедно, особено кога станува збор за тренинзи за нозе. Тренираме 5-6 пати неделно, а јас некогаш тренирам и по двапати на ден.

doktor-od-shtip-so-sakanata-se-eden-od-najfit-parovite-vo-makedonija-foto-08.jpg

Обврските ни се распределни, па во домот јас сум одговорен за готвењето, а таа за редот и хигиената.“

doktor-od-shtip-so-sakanata-se-eden-od-najfit-parovite-vo-makedonija-foto-06.jpg

Повеќе фотографии од фит парот:

 doktor-od-shtip-so-sakanata-se-eden-od-najfit-parovite-vo-makedonija-foto-12.jpg

doktor-od-shtip-so-sakanata-se-eden-od-najfit-parovite-vo-makedonija-foto-11.jpg

doktor-od-shtip-so-sakanata-se-eden-od-najfit-parovite-vo-makedonija-foto-14.jpg

doktor-od-shtip-so-sakanata-se-eden-od-najfit-parovite-vo-makedonija-foto-13.jpg

doktor-od-shtip-so-sakanata-se-eden-od-najfit-parovite-vo-makedonija-foto-10.jpg

doktor-od-shtip-so-sakanata-se-eden-od-najfit-parovite-vo-makedonija-foto-09.jpg

doktor-od-shtip-so-sakanata-se-eden-od-najfit-parovite-vo-makedonija-foto-15.jpg

Повеќе фотографии од парот на следната страна...Би можело да ве интересира:

Прв снег на Попова Шапка сезонава - Гале од Тетово ни ја пренесува атмосферата оттаму (фото) На Попова Шапка денес (12.11) првпат годинава падна снежна прекривка. Кон средин...
Хуман дечко од Битола спаси куна, која била речиси мртва - ѝ давал млеко со цуцла, ја однел на ветер... Браво! Јове (31) од Битола е нашата позитива на денот. „Еден другар ми се јави д...
Се ожени синот на Дац – ексклузивни фотографии од свадбата на актерот Јаков Спасов и неговата сакана... „Ме запроси сосема во наш стил, си седевме по дома, баравме кој филм да гледаме ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg