Тамара Чуприна со синот Ведран во Дубаи - тато Дарко Велковски игра за клуб во Саудиска Арабија (фото)

Кога има љубов, тогаш не е тешко да се функционира и на различни краишта од светот и на моменти да се живее „живот во куфери“, а љубовната приказна на Тамара Чуприна и фудбалерот Дарко Велковски е доказ за тоа, и, се разбира, круната на љубовта – малиот Ведран.

tamara-chuprina-so-sinot-vedran-vo-dubai-tato-darko-velkovski-igra-za-klub-vo-saudiska-arabija-01.jpg

Taмара Чуприна Велковска со синот Ведран периодов престојува во Дубаи, а за него вели дека е нејзиниот мал патувачки партнер.

Нејзиниот сопруг, фудбалерот Дарко Велковски, од пред извесен период игра за клуб во Саудиска Арабија, па можеби патувањето се должи токму на тоа, односно да се собере семејството на едно место.

Пред тоа Дарко Велковски играше за клуб во Хрватска, па Тамара веќе е навикната да се приспособува според неговите професионални ангажмани.

Фотографии од Тамара и синот Ведран во Дубаи:

tamara-chuprina-so-sinot-vedran-vo-dubai-tato-darko-velkovski-igra-za-klub-vo-saudiska-arabija-06.jpg

tamara-chuprina-so-sinot-vedran-vo-dubai-tato-darko-velkovski-igra-za-klub-vo-saudiska-arabija-05.jpg

tamara-chuprina-so-sinot-vedran-vo-dubai-tato-darko-velkovski-igra-za-klub-vo-saudiska-arabija-04.jpg

tamara-chuprina-so-sinot-vedran-vo-dubai-tato-darko-velkovski-igra-za-klub-vo-saudiska-arabija-03.jpg

tamara-chuprina-so-sinot-vedran-vo-dubai-tato-darko-velkovski-igra-za-klub-vo-saudiska-arabija-02.jpg

tamara-chuprina-so-sinot-vedran-vo-dubai-tato-darko-velkovski-igra-za-klub-vo-saudiska-arabija-foto-004.jpg

tamara-chuprina-so-sinot-vedran-vo-dubai-tato-darko-velkovski-igra-za-klub-vo-saudiska-arabija-foto-003.jpg

tamara-chuprina-so-sinot-vedran-vo-dubai-tato-darko-velkovski-igra-za-klub-vo-saudiska-arabija-foto-002.jpg

tamara-chuprina-so-sinot-vedran-vo-dubai-tato-darko-velkovski-igra-za-klub-vo-saudiska-arabija-foto-001.jpg

Повеќе фотографии од Тамара и Дарко Велковски:

Прочитајте и Фудбалерот Дарко Велковски со сопругата Тамара Чуприна и синчето го прослави 27-миот роденден во Грција

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Лила во пустината Вади Рум, Дарко Велковски и Тамара во Рим: Што прават македонските ѕвезди деновиве... Фудбалерот Дарко Велковски и неговата сакана Тамара Чуприна уживаат во Рим, а па...
Тамара Тодевска и Мачка го прославија 4-иот роденден на синот со тематска забава со торта Бетмен мин... Со двајца суперхерои, многу балони и торта по негов вкус, Дарен го прослави 4-ио...
Моден погодок: Тамара Тодевска со црвен, макси фустан изгледаше како светска дива на Макфест (фото+в... Тамара Тодевска ја истакна фит линијата во фустанот со должина до подот, кој беш...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg