Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
АРХИТЕКТ 30-01-2023


Прв снег на Попова Шапка сезонава - Гале од Тетово ни ја пренесува атмосферата оттаму (фото)

Ммммм, мириса на зима полека?

ekskluzivni-fotki-od-chitatel-na-crnobelo-padna-prviot-sneg-na-popova-shapka-foto-01.jpg

На Попова Шапка денес (12.11) првпат сезонава падна снежна прекривка. Кон средината од ноември почнува да се креира вистинска зимска идила таму.

„Снегот се спушти на 1.600 метри, Попова Шапка во моментов - 0.5°C“, напишаа утринава на профилот на Фејсбук на SkiMacedonia.

Вљубеници ли сте во зимата и снегот?

Атмосферата на Попова Шапка:

Снегот се спушти на 1600 метри, Попова Шапка во моментов - 0.5°C

Posted by SkiMacedonia on Saturday, November 12, 2022

Повеќе ексклузивни фотографии oд снегот на Шапка од нашиот читател Гале Неделкоски од Тетово:

ekskluzivni-fotki-od-chitatel-na-crnobelo-padna-prviot-sneg-na-popova-shapka-foto-05.jpg

ekskluzivni-fotki-od-chitatel-na-crnobelo-padna-prviot-sneg-na-popova-shapka-foto-04.jpg

ekskluzivni-fotki-od-chitatel-na-crnobelo-padna-prviot-sneg-na-popova-shapka-foto-02.jpg

ekskluzivni-fotki-od-chitatel-na-crnobelo-padna-prviot-sneg-na-popova-shapka-foto-03.jpg

С. С. | Црбнобело

Би можело да ве интересира:

Нова утринска снежна бајка на Попова Шапка среде јануари (фото) Скијачите и вљубениците во зима копнеат по снег годинава, но ски центрите како м...
Старата скопска чаршија доби нов изглед - ви се допаѓа ли? (фото) Шармот на Старата скопска чаршија е надополнет со платна, кои даваат уникатен из...
Моден погодок: Тамара Тодевска со црвен, макси фустан изгледаше како светска дива на Макфест (фото+в... Тамара Тодевска ја истакна фит линијата во фустанот со должина до подот, кој беш...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg