Игор Џамбазов и Весна Петрушевска со шеговити објави – Игор копнее по Илина, Весна без грам шминка и со маска на лицето

„Маж без жена на годината“, се пошегува Игор Џамбазов и уште еднаш покажа колку е вљубен и носталгичен по својата Илина. Потоа, на тема жена на годината, се пошегува и Весна Петрушевска со фотка без грам шминка на себе и со маска на лицето.

igor-djambazov-i-vesna-petrushevska-so-shegoviti-objavi-za-mazh-zhena-na-godinata-foto-01.jpg

Игор Џамбазов објави шеговита фотографија на која на чело си напиша: „Маж без жена на годината“, посочувајќи на носталгијата по неговата сакана Илина Арсова, која периодов живее во САД, најверојатно инсприран од актуелната манифестација за избор на маж на годината, но и носталгијата по Илина.

Во коментарите од неговите фанови имаше и со апел до неа: „Илина, враќај се“.

По оваа објава се огласи и Весна Петрушевска, која со маска на лицето се „кандидираше“ за жена на годината.

Во описот на фотографијата Весна напиша:

„Жена на годината, Игор јас ти стиснав сто пати лајк, сега ти.“

Инаку, Игор и Весна се долгогодишни пријатели и соработници на проекти од секаков тип, па од театарски претстави до ТВ емисии тие се совршен тандем.

Еден за друг беа секогаш тука и во текот на најтешките животни битки со кои се имаат соочено, а очигледно во нивниот однос не недостига и дозата на хумор, но и споделување на најубавите мигови, како што неодамна беше 18-иот роденден на ќерката на Весна Петрушевска, Мина.

Дефинитивно, маж и жена на годината...

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Пријателите со последен поздрав за Сашо Пижевски Пиже - изгубивме урбан лик и човек кој беше срцето ... „Нè напушти Пиже. Урбана легенда, еден од творците на ноќниот живот во Скопје. О...
Прв снег на Попова Шапка сезонава - Гале од Тетово ни ја пренесува атмосферата оттаму (фото) На Попова Шапка денес (12.11) првпат годинава падна снежна прекривка. Кон средин...
Хуман дечко од Битола спаси куна, која била речиси мртва - ѝ давал млеко со цуцла, ја однел на ветер... Браво! Јове (31) од Битола е нашата позитива на денот. „Еден другар ми се јави д...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg