Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
АРХИТЕКТ 30-01-2023


Агнеса Органџиева го прослави 39-иот роденден во црно-сребрено издание со напис „Една и единствена“ (фото)

Од фустанот и маникирот до паното на влезот со балони и црната торта со кристали, Агнеса Органџиева секој детаљ на својот роденден одлучи да ѝ биде црно-сребрен. Таа наздрави со шампањ со гостите, а на нејзината забава присуствуваше и водителката Марјана Станојковска.

agnesa-organdjieva-go-proslavi-39-iot-rodenden-vo-crno-srebreno-izdanie-so-torta-so-kristali-i-napis-edna-i-edinstvena-foto-01.jpg

Агнеса Органџиева го прослави својот 39-ти роденден во раскошна атмосфера во скопски локал.

agnesa-organdjieva-go-proslavi-39-iot-rodenden-vo-crno-srebreno-izdanie-so-torta-so-kristali-i-napis-edna-i-edinstvena-foto-04.jpg

Облечена во црно кусо фустанче со тенки, сребрени синџири и со коса во опавче, таа славеше со своите роднини и пријатели, а меѓу присутните беше и водителката Марјана Станојковска.

agnesa-organdjieva-go-proslavi-39-iot-rodenden-vo-crno-srebreno-izdanie-so-torta-so-kristali-i-napis-edna-i-edinstvena-foto-03.jpg

Агнеса на роденденската забава имаше црно-сребрени декорации со многу балони и напис „ Eдна и единствена Агнеса“ (One and only).

agnesa-organdjieva-go-proslavi-39-iot-rodenden-vo-crno-srebreno-izdanie-so-torta-so-kristali-i-napis-edna-i-edinstvena-foto-10.jpg

Таа наздрави со блиските со шампањ, а сребрената тематика ја задржа дури и во поглед на маникирот.

agnesa-organdjieva-go-proslavi-39-iot-rodenden-vo-crno-srebreno-izdanie-so-torta-so-kristali-i-napis-edna-i-edinstvena-foto-02.jpg

Дувна свеќичка на црна торта со кристали.

agnesa-organdjieva-go-proslavi-39-iot-rodenden-vo-crno-srebreno-izdanie-so-torta-so-kristali-i-napis-edna-i-edinstvena-foto-17.jpg

Роденденската забава на Агнеса, низ фотографиите кои ги сподели за CRNOBELO.com:

agnesa-organdjieva-go-proslavi-39-iot-rodenden-vo-crno-srebreno-izdanie-so-torta-so-kristali-i-napis-edna-i-edinstvena-foto-05.jpg

agnesa-organdjieva-go-proslavi-39-iot-rodenden-vo-crno-srebreno-izdanie-so-torta-so-kristali-i-napis-edna-i-edinstvena-foto-14.jpg

agnesa-organdjieva-go-proslavi-39-iot-rodenden-vo-crno-srebreno-izdanie-so-torta-so-kristali-i-napis-edna-i-edinstvena-foto-13.jpg

agnesa-organdjieva-go-proslavi-39-iot-rodenden-vo-crno-srebreno-izdanie-so-torta-so-kristali-i-napis-edna-i-edinstvena-foto-12.jpg

agnesa-organdjieva-go-proslavi-39-iot-rodenden-vo-crno-srebreno-izdanie-so-torta-so-kristali-i-napis-edna-i-edinstvena-foto-11.jpg

agnesa-organdjieva-go-proslavi-39-iot-rodenden-vo-crno-srebreno-izdanie-so-torta-so-kristali-i-napis-edna-i-edinstvena-foto-09.jpg

agnesa-organdjieva-go-proslavi-39-iot-rodenden-vo-crno-srebreno-izdanie-so-torta-so-kristali-i-napis-edna-i-edinstvena-foto-08.jpg

agnesa-organdjieva-go-proslavi-39-iot-rodenden-vo-crno-srebreno-izdanie-so-torta-so-kristali-i-napis-edna-i-edinstvena-foto-06.jpg

agnesa-organdjieva-go-proslavi-39-iot-rodenden-vo-crno-srebreno-izdanie-so-torta-so-kristali-i-napis-edna-i-edinstvena-foto-07.jpg

agnesa-organdjieva-go-proslavi-39-iot-rodenden-vo-crno-srebreno-izdanie-so-torta-so-kristali-i-napis-edna-i-edinstvena-foto-16.jpg

agnesa-organdjieva-go-proslavi-39-iot-rodenden-vo-crno-srebreno-izdanie-so-torta-so-kristali-i-napis-edna-i-edinstvena-foto-15.jpg

Прочитајте и На гости кај Агнеса Органџиева: Стан во Скопје од 90m2 со уметничко дело на плафонот (фото)

©CRNOBELO.com Забрането преземање и копирање. Крадењето на авторски текстови е казниво со закон.

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Прв снег на Попова Шапка сезонава - Гале од Тетово ни ја пренесува атмосферата оттаму (фото) На Попова Шапка денес (12.11) првпат годинава падна снежна прекривка. Кон средин...
Антониа Гиговска во најелегантното издание досега - блеска во раскошна тоалета на настан (фото) Без накит, но со фустан кој говори сам за себе доволно, Антониа Гиговска блесна ...
Горан Алачки ѝ слави роденден на саканата, Светлана Црнокрак блеска со холивудски гламур: Што прават... Горан Алачки го прослави 59-иот роденден на неговата сакана Марина, Кристина Дим...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg