Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
АРХИТЕКТ 30-01-2023


„Почивај во мир, љубов“ - Танзаниски музичар објави дека неговата поранешна девојка, македонската инфлуенсерка Маја Миа, починала

tanzaniski-muzichar-objavi-deka-negovata-devojka-makedonka-maja-mia-pochinala-omi-dimpoz-spodeli-emotivni-fotki-so-nea-01.jpg

Танзанискиот музичар Оми Димпоз денес (04.12) ја сподели тажната вест за смртта на нашата инфлуенсерка и мејкап артистка Маја Миа која долго време живее на релација Африка – Македонија, а Танзанија ѝ била дом цела деценија.

„Почивај во мир љубов“, напиша тој на фотографијата со поранешната партнерка.

tanzaniski-muzichar-objavi-deka-negovata-devojka-makedonka-maja-mia-pochinala-omi-dimpoz-spodeli-emotivni-fotki-so-nea-03.jpg

Не се знае која е причината за смртта, но тој сподели низа заеднички фотографии и стави скршено срце на Инстаграм Стори.

Во африканските медиуми се пишува дека таа во минатото била во врска и со танзанискиот актер Идрис Султан, кој исто така ѝ посвети емотивна објава на Инстаграм.

Во последно време на Маја дом ѝ била Јужна Африка, иако според фотографиите на нејзиниот Инстаграм профил се гледа дека таа често ја посетуваше Македонија.

Фотографии од неа кои ги објави нејзиниот некогашен партнер Оми Димпоз:

tanzaniski-muzichar-objavi-deka-negovata-devojka-makedonka-maja-mia-pochinala-omi-dimpoz-spodeli-emotivni-fotki-so-nea-02.jpg

tanzaniski-muzichar-objavi-deka-negovata-devojka-makedonka-maja-mia-pochinala-omi-dimpoz-spodeli-emotivni-fotki-so-nea-08.jpg

tanzaniski-muzichar-objavi-deka-negovata-devojka-makedonka-maja-mia-pochinala-omi-dimpoz-spodeli-emotivni-fotki-so-nea-07.jpg

tanzaniski-muzichar-objavi-deka-negovata-devojka-makedonka-maja-mia-pochinala-omi-dimpoz-spodeli-emotivni-fotki-so-nea-06.jpg

tanzaniski-muzichar-objavi-deka-negovata-devojka-makedonka-maja-mia-pochinala-omi-dimpoz-spodeli-emotivni-fotki-so-nea-05.jpg

tanzaniski-muzichar-objavi-deka-negovata-devojka-makedonka-maja-mia-pochinala-omi-dimpoz-spodeli-emotivni-fotki-so-nea-04.jpg

Прочитајте повеќе за неа - Родена во Охрид, повеќе од милион следбеници: Нашата Маја е светски позната јутјуберка која заработува вртоглави суми (фото)

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Миа Костова со искрени фотки во долна облека - на двете има по 69kg: „Бев дебела, тромава, со милион... „Врвот на тоа да се гадам од себе беше летово во Дерми и имам фотографии кои ушт...
Девојка од Скопје: „Имам 34 години, имав потреба од плус финансии и мијам садови во кафеана - од раб... Кога сите би биле вака храбри и искрени, Македонија би била подобро место за жив...
Миа Костова го трансформираше телото за два месеца: „Тежината е иста, но формата сѐ подобра“ Миа Костова докажа дека со упорност и дисциплина сè е можно и објави фотки од тр...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg