Ана Стојанова: „Почнав да вежбам како лек за љубовен проблем во средно училиште“

„Посериозно започнав со вежбање уште во средно училиште. Секој период од животот си носи свои проблеми кои во тој период ти се чинат како најголеми, за тоа време кај мене преовладуваа љубовните. Можеби не беше скршено срце ама сигурно беше љубовен проблем...“, споделува онлајн фитнес тренерот Ана Стојанова.

ana-stojanova-pochnav-da-vezhbam-kako-lek-za-ljuboven-problem-vo-sredno-uchilishte-01.jpg

Ана Стојанова е онлајн фитнес тренер со повеќе од 102.000 следбеници на Инстаграм.

Таа сподели видео на кое покажува зошто вежба толку многу и кога биле нејзините почетоци.

View this post on Instagram

A post shared by ANA STOJANOVA (@annstojanova)

Во описот на видеото Ана вели:

„Тренинг е лек за сè. Потврдено!

Вежбам откако знам за мене, а нешто поредовно и сериозно започнав уште во средно училиште.

Секој период од животот си носи свои проблеми кои во тој период ти се чинат како најголеми, за тоа време кај мене преовладуваа љубовните. Можеби не беше скршено срце ама сигурно беше љубовен проблем.

Заврши тренингот и легнав на подлогата за вежбање. Почувствував бран од топлина и огромно олеснување како излегува од мојата глава. Наеднаш нервозата се намали и проблемот се чинеше небитен. Бев во бунило и не ми беше јасно што се случува во моментот.

Си мислев во памет не е возможно да ми е толку убаво. Сакам утре пак да дојдам!
Каде ми исчезна немирот?! Убаво е! Сакам пак не сакам никогаш да запре!

И ви го опишав моментот кога вашата Ана се навлече на тренинг и стана комплетно зависна до ден денес!
Знаев дека е лек! Не знаев уште како успеав, но силно поверував дека ми излезе целиот отров што ми ја труе душата низ главата.
Испари!

Требаше само да се испотам и да си ја „извадам душата”.
Ете затоа, затоа толку вежбам!“

https://www.instagram.com/p/CnU0sPiI2fz/

Повеќе фотографии и видеа од неа на следната страна...Би можело да ве интересира:

Познати Македонки кои веќе добиле внучиња, а изгледаат одлично Фолкерката Даниела Темелковска годинава стана баба, но на Инстаграм мами воздишк...
Тие им се најголема поддршка - Како изгледаат сопругите на македонските пејачи? Јоце Панов и неговата избраничка биле во врска 10 години пред да стапат во брак,...
Јован Јованов ужива во Куба – да одмори од студената Канада (фото) Кога не е работно ангажиран во Канада и не е на посета во родната Македонија, Јо...
3 симпатични кафулиња во Скопје со игротека Родителите имаат ретка можност за „раат кафе“ во оние места кои нудат нешто плус...
Игор Џамбазов со семејни фотки од 1970-тите, Дарко Илиевски чека второ дете: Што прават македонските... Васил Зафирчев ја најави новата сезона на „Преспав“, тенисерот Калин Ивановски в...
Популарни плажи со бич-барови покрај Охридското Езеро што треба да ги посетите Кои бич барови и плажи работат ова лето? Каде би можеле да ги поминете деновите ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg