Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Возач 29-09-2023


Нова утринска снежна бајка на Попова Шапка среде јануари (фото)

Скијачите и вљубениците во зима копнеат по снег годинава, но ски центрите како мака да мачат со снежните наноси. Но, Попова Шапка утринава дефинитивно има со што да се пофали...

nova-utrinska-snezhna-bajka-na-popova-shapka-srede-januari-foto-01.jpg

Ски центрите во земјава и странство годинава имаат недостиг од снег, а скијачите и вљубениците во разни зимски спортови, едвај чекаат да се пуштат по белите падини оваа 2023-та.

За среќа, Попова Шапка утринава (17.01) повторно се разбуди прекриена со дебели снежни наноси.

На Фејсбук профилот на локалот „Конак“ има нови фотографии од побелените клупи и снежната идила на Шапка.

Пред неколку дена исто така тие ни доловија бајковита атмосфера оттаму.

Зимската бајка на Попова Шапка:

nova-utrinska-snezhna-bajka-na-popova-shapka-srede-januari-foto-07.jpg

nova-utrinska-snezhna-bajka-na-popova-shapka-srede-januari-foto-06.jpg

nova-utrinska-snezhna-bajka-na-popova-shapka-srede-januari-foto-05.jpg

nova-utrinska-snezhna-bajka-na-popova-shapka-srede-januari-foto-04.jpg

nova-utrinska-snezhna-bajka-na-popova-shapka-srede-januari-foto-03.jpg

nova-utrinska-snezhna-bajka-na-popova-shapka-srede-januari-foto-02.jpg

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Прв снег на Попова Шапка сезонава - Гале од Тетово ни ја пренесува атмосферата оттаму (фото) На Попова Шапка денес (12.11) првпат годинава падна снежна прекривка. Кон средин...
Јован Јованов ужива во Куба – да одмори од студената Канада (фото) Кога не е работно ангажиран во Канада и не е на посета во родната Македонија, Јо...
Лила Филиповска за првпат се појави на настан со кратка коса – блеска со самодоверба и елеганција, п... Лила продефилира на Саемот за венчавки во црна тоалета со висок шлиц и за првпат...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg