Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


Се сврши со кошаркар, кул стил: Новинарката Александра Спировска на промоција кај ќерката од бракот со Пере Нокаут

По два брака, од кои има 3 прекрасни деца, Александра Спировска одново ѝ дава шанса на љубовта, а сега со саканиот се појави на промоцијата на песната „Follow“ на ќерката Миа Перевска, што ја има од бракот со Пере Нокаут.

se-svrshi-so-kosharkarot-milan-kul-stil-novinarkata-aleksandra-spirovska-na-promocija-kaj-kjerkata-od-brakot-so-pere-01.jpg

Новинарката Александра Спировска од првиот брак со музичарот Никола Перевски Пере ги има двете ќерки Миа и Каја, од вториот брак го има синот Вилен, а сега таа повторно ѝ дава шанса на љубовта, односно на крајот од 2022 година се сврши со кошаркарот Милан Димитриески.

se-svrshi-so-kosharkarot-milan-kul-stil-novinarkata-aleksandra-spirovska-na-promocija-kaj-kjerkata-od-brakot-so-pere-13.jpg

se-svrshi-so-kosharkarot-milan-kul-stil-novinarkata-aleksandra-spirovska-na-promocija-kaj-kjerkata-od-brakot-so-pere-32.jpg

Александра, на која препознатлив знак ѝ се тетоважите на телото, сега има и специфична фризура со половина избричена глава и изгледа навистина кул.

se-svrshi-so-kosharkarot-milan-kul-stil-novinarkata-aleksandra-spirovska-na-promocija-kaj-kjerkata-od-brakot-so-pere-06.jpg

Нејзиниот сакан Милан на крајот од 2022 година, односно на 30 декември, на својот Инстаграм профил сподели фотографија од свршеничкиот прстен што ѝ го дал на Александра и во описот напиша:

„Од Прага засекогаш ДА“.

se-svrshi-so-kosharkarot-milan-kul-stil-novinarkata-aleksandra-spirovska-na-promocija-kaj-kjerkata-od-brakot-so-pere-02.jpg

se-svrshi-so-kosharkarot-milan-kul-stil-novinarkata-aleksandra-spirovska-na-promocija-kaj-kjerkata-od-brakot-so-pere-08.jpg

Парот неодамна присуствуваше на промоцијата на спотот на песната „Follow“ на Миа Перевска, а Александра ѝ беше најголема поддршка на ќерка си.

se-svrshi-so-kosharkarot-milan-kul-stil-novinarkata-aleksandra-spirovska-na-promocija-kaj-kjerkata-od-brakot-so-pere-03.jpg

„Горда мајка, да се множат успеси“, напиша таа, а покрај неа се разбира беше и ќерката Каја.

se-svrshi-so-kosharkarot-milan-kul-stil-novinarkata-aleksandra-spirovska-na-promocija-kaj-kjerkata-od-brakot-so-pere-05.jpg

se-svrshi-so-kosharkarot-milan-kul-stil-novinarkata-aleksandra-spirovska-na-promocija-kaj-kjerkata-od-brakot-so-pere-04.jpg

se-svrshi-so-kosharkarot-milan-kul-stil-novinarkata-aleksandra-spirovska-na-promocija-kaj-kjerkata-od-brakot-so-pere-29.jpg

Прочитајте и Миа Перевска: „За мене музиката е начин на живот, уште од 16 години сум придружен вокал на реномирани музичари“

Повеќе фотографии од Александра со децата и со свршеникот:

se-svrshi-so-kosharkarot-milan-kul-stil-novinarkata-aleksandra-spirovska-na-promocija-kaj-kjerkata-od-brakot-so-pere-27.jpg

se-svrshi-so-kosharkarot-milan-kul-stil-novinarkata-aleksandra-spirovska-na-promocija-kaj-kjerkata-od-brakot-so-pere-26.jpg

se-svrshi-so-kosharkarot-milan-kul-stil-novinarkata-aleksandra-spirovska-na-promocija-kaj-kjerkata-od-brakot-so-pere-16.jpg

se-svrshi-so-kosharkarot-milan-kul-stil-novinarkata-aleksandra-spirovska-na-promocija-kaj-kjerkata-od-brakot-so-pere-12.jpg

se-svrshi-so-kosharkarot-milan-kul-stil-novinarkata-aleksandra-spirovska-na-promocija-kaj-kjerkata-od-brakot-so-pere-28.jpg

se-svrshi-so-kosharkarot-milan-kul-stil-novinarkata-aleksandra-spirovska-na-promocija-kaj-kjerkata-od-brakot-so-pere-25.jpg

se-svrshi-so-kosharkarot-milan-kul-stil-novinarkata-aleksandra-spirovska-na-promocija-kaj-kjerkata-od-brakot-so-pere-24.jpg

se-svrshi-so-kosharkarot-milan-kul-stil-novinarkata-aleksandra-spirovska-na-promocija-kaj-kjerkata-od-brakot-so-pere-23.jpg

se-svrshi-so-kosharkarot-milan-kul-stil-novinarkata-aleksandra-spirovska-na-promocija-kaj-kjerkata-od-brakot-so-pere-22.jpg

Повеќе фотографии на следната страна...Би можело да ве интересира:

„Врски да ти фаќам? Скраја!“ - Ева Нединковска на ќерката прваче ѝ посвети песна со моќна порака „Врски да ти фаќам? Скраја! Тешко тебе, ако тој пат го фатиш. Кадарна, а плен да...
Миа Костова со искрени фотки во долна облека - на двете има по 69kg: „Бев дебела, тромава, со милион... „Врвот на тоа да се гадам од себе беше летово во Дерми и имам фотографии кои ушт...
Миа Костова го трансформираше телото за два месеца: „Тежината е иста, но формата сѐ подобра“ Миа Костова докажа дека со упорност и дисциплина сè е можно и објави фотки од тр...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg