Нашата шминкерка Фрози Фран ужива во Лондон - „типичен“ турист пред Бакингемската палата (фото)

Фрози Фран објави каква е атмоферата пред палатата на британското кралско семејство, односно Бакингемската палата, и долови како изгледа еден типичен „сив“ лондонски ден.

nashata-shminkerka-frozi-fran-uzhiva-vo-london-tipichen-turist-pred-bakingemskata-palata-foto-01.jpg

Фрози Фран, односно Фросина Ангеловска, е наша шминкерка, која е вистински уметник со четката. Таа со своите 13.000 следбеници постојано споделува некои од своите шминкерски ремек дела, но и детали од приватноста.

Сега, Фрози открива дека е на патување во Лондон, од каде објави низа фотографии и се пошегува: „Типичен турист – ден 1.“.

nashata-shminkerka-frozi-fran-uzhiva-vo-london-tipichen-turist-pred-bakingemskata-palata-foto-03.jpg

Покрај низата посетени дестинации во Лондон, таа посети и една од најголемите атракции – Бакингемската палата.

nashata-shminkerka-frozi-fran-uzhiva-vo-london-tipichen-turist-pred-bakingemskata-palata-foto-02.jpg

Бакингемската палата е официјална резиденција на британските монарси во Лондон. Палатата се наоѓа во Вестминстер и претставува место каде што се одржуваат државни настани и кралски приеми.

nashata-shminkerka-frozi-fran-uzhiva-vo-london-tipichen-turist-pred-bakingemskata-palata-foto-08.jpg

Фотографии од првиот ден од престојот на Фрози во Лондон:

nashata-shminkerka-frozi-fran-uzhiva-vo-london-tipichen-turist-pred-bakingemskata-palata-foto-05.jpg

nashata-shminkerka-frozi-fran-uzhiva-vo-london-tipichen-turist-pred-bakingemskata-palata-foto-07.jpg

nashata-shminkerka-frozi-fran-uzhiva-vo-london-tipichen-turist-pred-bakingemskata-palata-foto-06.jpg

nashata-shminkerka-frozi-fran-uzhiva-vo-london-tipichen-turist-pred-bakingemskata-palata-foto-04.jpg

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Врчак ужива на одмор во луксузен ресорт на море (фото) Пред извесен период најави нови музички проекти, а во меѓувреме Раде Врчаковски ...
Maкедонка, што живее во САД, го откри полот на бебето со натпис на куќата и украси во дворот - најср... „Бидејќи синот Адам (3) беше возбуден за тоа дека ќе биде голем брат, сакав дозн...
„Пази на пудрата“ – Јелена Спенџарска во забавно видео покажа како изгледа шопингот на жените Дали и вашиот шопинг изгледа вака? По колку време „заглавувате“ во гардероба, до...
Лила и Биг Мама го истражуваат Сингапур – По влечки на аеродром, на молитва во будистички храм (фото... „Од авион се симна со папучиве и низ цел аеродром вака шеташе. Не можеш да не ја...
Ќерката на Сара Мејс и Димитар го прослави 5-тиот роденден со тематска забава и торта на 3 ката (фот... „Во свет полн со Барби и Wednesday, горд сум што избра да бидеш Wonder Woman. Ср...
Тамара Тодевска на викенд со децата во Маврово: Зимски лудории на Хана и Дарен Тамара Тодевска ужива во Маврово со своите две деца и споделува на Инстаграм как...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg