Колку се слични актерите од серијата Чернобил на вистинските ликови? (фото)
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


Колку се слични актерите од серијата Чернобил на вистинските ликови? (фото)

Пронаоѓањето на актерите кои ќе учествуваат во снимањето на мини серијалот на HBO, Чернобил, не била нималку лесна задача, со оглед на тоа што е снимена базирана врз вистинска, добро позната случка.

kolku-se-slicni-akterite-od-serijata-chernobil-na-vistinskite-likovi-foto-001.jpg

Ако се фокусираме на физичкиот изглед, сепак можеме да кажеме дека работата е фантастично одработена.

kolku-se-slicni-akterite-od-serijata-chernobil-na-vistinskite-likovi-foto-15.jpg

Да погледнеме неколку споредби на едни од главните ликови во серијата и вистинските личности за време на катастрофата во Чернобил:

Џаред Харис го глуми Валери Легасов, научникот кој беше еден од првите кои реагираа на катастрофата.

kolku-se-slicni-akterite-od-serijata-chernobil-na-vistinskite-likovi-foto-01.jpg

kolku-se-slicni-akterite-od-serijata-chernobil-na-vistinskite-likovi-foto-02.jpg

Адам Нагаитис го глумеше Василиј Игнатенко, пожарникарот кој прв беше на местото на настанот за да го изгаси пожарот на покривот.

kolku-se-slicni-akterite-od-serijata-chernobil-na-vistinskite-likovi-foto-08.jpg

kolku-se-slicni-akterite-od-serijata-chernobil-na-vistinskite-likovi-foto-09.jpg

kolku-se-slicni-akterite-od-serijata-chernobil-na-vistinskite-likovi-foto-10.jpg

Неговата бремена сопруга Људмила, која ја игра Џеси Бакли, всушност се грижеше за пожарникарите на коишто другите медицински сестри не сакаа да им пристапат.

kolku-se-slicni-akterite-od-serijata-chernobil-na-vistinskite-likovi-foto-11.jpg

Нивното бебе почина од цироза и вродена срцева болест четири часа по раѓањето.

Продолжува на следната страна...Би можело да ве интересира:

Кои се вистинските имиња на славните актери? „Не постои бизнис како шоу-бизнис“. Филмските ѕвезди најдобро го знаат тоа. Не б...
7 причини зошто да ја гледате хит мини серијата Чернобил Серијата прави да ви се смрзне крвта во вените, да не можете да спиете и со дено...
Кој всушност беше главниот лик во „Friends“? Иако сите сакаме да веруваме дека сите шестмина беа главни ликови во серијата, н...