10 инспиративни филмови кои ќе ве натераат да верувате во себеси и ќе ви го променат животот
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Doktor 03-06-2020


10 инспиративни филмови кои ќе ве натераат да верувате во себеси и ќе ви го променат животот

На сите ни е потребна инспирација додека се соочуваме со сопствените демони. Генерално сите сакаме да бидеме подобри луѓе, иако на моменти се чувствуваме изневерено и ја губиме надежта во животот и добрината на оние околу нас.

10-inspirativni-filmovi-za-da-veruvate-vo-sebesi-01.jpg

Сепак, доколку сте во потрага по инспиративни приказни кои ќе ви ја зајакнат самодовербата и ќе ви дадат мотивација за потребната промена, погледнете ги следните 10 одлични филмови:

Тhe Help (2011)

Скитер е девојка која потекнува од богато семејство, но ги крши сите општествени правила и норми. Таа е млад, надежен автор која решава да напише книга за црнците кои работат сите како слуги и борбите кои ги водат секојдневно.

Waking Life (2001)

Млад човек се префрла од еден во друг сон, сретнувајќи различни луѓе со кои води различни разговори и доживува неверојатни искуства на патот кон спознавањето на себеси и целта на животот.

The First Time (2012)

Двајца тинејџери од различни средни училишта случајно се среќаваат на истата забава. Меѓу нив се развива инстантна привлечност и се вљубуваат неверојатно брзо еден во друг.

The Secret Life of Walter Mitty (2013)

Волтер Мити води неверојатно монотон живот во кој најчесто фантазира додека е буден со цел да ја избегне здодевноста. Но, кога постои опасност да ја изгуби работата, Волтер тргнува на неверојатно реално патување, полудо од сите негови фантазии.

Inside Out (2015)

Малата Рајли се сели во Сан Франциско. Сите нејзини емоции – среќа, тага, страв, гнев и разочарување се во конфликт додека таа се обидува да се адаптира на новиот начин на живот и новото училиште.

Продолжува на следната страна...Би можело да ве интересира:

Најдобрите филмски премиери во септември - што ќе гледаме оваа есен? Оваа филмска есен е исполнета со многу нови премиери од речиси сите жанрови.&nbs...
Најдобрите 10 нови серии од 2019 година 2019 година се покажа како многу солидна кога станува збор за премиерите на сосе...
Ќе останувате дома за Нова година? Предлог серии кои ќе ги изгледате во една ноќ Да се остане дома за Нова година воопшто не е најтрагичното нешто коешто може да...

Спонзорирани линкови:

Најчитани неделава