Книги за будење на женската сексуалност
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
SEO Specialist 26-10-2020


Книги за будење на женската сексуалност

Без разлика во која животна доба сте, никогаш не е доцна да ја истражите својата сексуалност.

knigi-koi-ja-budat-zenskata-seksualnost-1---

Многу жени се преокупирани со мислата дека не вредат за да почувствуваат љубов и внимание, само затоа што нивното тело не е според оној наметнат стандард за убавина.

Ако и вие сте меѓу нив, променете го погрешниот став и откријте ја убавината и раскошот на своето тело, а литературата ќе ви биде одличен помошник.

Преку туѓото искуство на ликовите во книгите ќе ги проширите сопствените хоризонти и ќе ја развиете фантазијата.

Не чекајте, туку веднаш посегнете по овие книги:

1. Ева Енслер: „Вагинални монолози”

2. Натали Енџиер: „Жена-Интимна географија”

3. Миранда Греј: „Црвена месечина”

4. Ерика Јонг: „Зачинот на мојот живот”

5. Давид Дејда: „Сакана”

6. Мантак Чиа: „Мултиоргазмичка жена”

7. Чери Матрикс: „Приказни од клиторисот - Порнографијата од женско гледиште”

knigi-koi-ja-budat-zenskata-seksualnost-1--

За дополнителна литература побарајте ги и овие авторки: Џенифер Крузи, Рејчел Гибсон, Лорета Чејс...

Станува збор за љубовни романи со главни женски ликови кои се успешни, шармантни, имаат смисла за хумор и најважно од сѐ знаат како да уживаат во сексот. 

Би можело да ве интересира:

Нема да ги испуштите од рака: 3 книги за ментален одмор Некои книги се како мед на разболено грло, тие ви ја греат душата и срцето и дол...
Книги со кои есента ќе ви започне совршено Време е за возбудливи наслови, а есента како следното годишно време на прагот е ...
Три книги за човечноста што ќе ви го стоплат срцето во оваа студена есен „Добрите книги не ги издаваат сите свои тајни веднаш“, ќе каже Стивен Кинг, а ни...

Најчитани неделава