Романтични книги кои ќе ви ја вратат вербата во љубовта


Романтични книги кои ќе ви ја вратат вербата во љубовта

Ако сте во потрага по романтична книга која ќе ви го згрее срцето оваа зима, тогаш сте на вистинската страница.

romanticni-knigi-koi-kje-vi-ja-vratat-verbata-vo-ljubovta-1

За многумина добрите романтични романи се причина поради која тие сѐ уште веруваат во љубовта.

Нема да згрешите ако ги прочитате:

1. „Ти не знаеш да сакаш” - Сузан Елизабет Филипс

Приказната ќе ве освои уште на првите неколку страници. Проверете дали навистина е возможно да се добие љубов од човек кој не знае да сака. Романот е емотивен, уникатен и лесен за читање. За миг ќе ве насмее, а веќе наредниот ќе ви разбуди тага и сочувство, но дефинитивно ќе ви го „разбуди” срцето.


2. „Големиот Гетсби” - Ф. Скот Фицџерлад

Книжевно ремек дело со универзална приказна, која ја покажува релацијата помеѓу љубовта и парите. Љубовта е нешто што не може да се купи, макар колку и да бидете богати, а токму тоа го покажува овој роман.

romanticni-knigi-koi-kje-vi-ja-vrata-verbata-vo-ljubovta-2.jpg

3. „Гордост и предрасуди” - Џејн Остин

„Среќата во бракот е прашање на случајност”, вели авторката. Ставот за гордоста и предрасудите е позадина на целиот роман, во едно материјално време. До кои крајности може човек да оди за да оствари богатство? Откријте во романот кој навистина ќе ви ги отворите очите и ќе ви долови едно поинакво време.


4. „Шолја Чај” - Ејми Ефрон

Дали сте подготвени да направите сѐ за да си ја вратите назад љубовта? Прочитајте каде може да ве однесе една шолја чај, навидум пријателска и добронамерна. Во оваа книга се кријат навистина интересни љубовни поуки кои ќе ве направат далеку похрабри и повеќе подготвени за нова љубов.


5. „11 минути” - Пауло Коелјо

Романот што предизвика бурни реакции во светот е токму овој, кој е приказ на една вечна потрага по себе и потрага по љубовта. Книгата ќе ви докаже дека не треба тукутака да минувате низ животот, туку да го живеете секој миг. Реалноста е сурова, но борбата со неа може да заврши со успех. 

Би можело да ве интересира:

3 книги кои потврдуваат дека жената е најтврдото оревче Да се биде жена и мајка е најубавата и најтешката задача истовремено. Предизвици...
5 книги кои ќе ви прават друштво додека се сончате на плажа Летото е одлично време во рака да земете некоја книга со лесна содржина, наместо...
6 книги идеални за читање во автобус Ако сте од оние кои се возат од првата до последната станица, ако припаѓате на г...

Најчитани неделава