Илустрации за сите кои не можат да си го замислат животот без книги


Илустрации за сите кои не можат да си го замислат животот без книги

Постојат луѓе кои читаат само затоа што мораат и оние за кои книгите се љубов и пасија.

ilustracii-za-site-koi-ne-mozat-da-si-go-zamislat-zivotot-bez-knigi-001.jpg

Ако сте од вторите, тогаш точно ќе се пронајдете во секоја ситуација раскажана низ овие забавни илустрации:

Секој кој прво ја прочитал книгата, па ја изгледал филмската адаптација – ќе разбере

ilustracii-za-site-koi-ne-mozat-da-si-go-zamislat-zivotot-bez-knigi-01.jpg

Секој вљубеник во книгите открива нови способности

ilustracii-za-site-koi-ne-mozat-da-si-go-zamislat-zivotot-bez-knigi-02.jpg

Точно знаете кои ви се приоритетите кога сте кнап со пари

ilustracii-za-site-koi-ne-mozat-da-si-go-zamislat-zivotot-bez-knigi-03.jpg

Секоја книга ви предизвикува емоцинален ролеркостер

ilustracii-za-site-koi-ne-mozat-da-si-go-zamislat-zivotot-bez-knigi-04.jpg

Понекогаш, знаете да се изгубите во времето и просторот

ilustracii-za-site-koi-ne-mozat-da-si-go-zamislat-zivotot-bez-knigi-05.jpg

Никогаш немате доволно време за она што сакате да го направите

ilustracii-za-site-koi-ne-mozat-da-si-go-zamislat-zivotot-bez-knigi-06.jpg

Се трудите секој момент да го искористите за дружење со новата книга

ilustracii-za-site-koi-ne-mozat-da-si-go-zamislat-zivotot-bez-knigi-07.jpg

Задоволството кое го добивате со секоја нова свртена страница е непроценливо

ilustracii-za-site-koi-ne-mozat-da-si-go-zamislat-zivotot-bez-knigi-08.jpg

На крајот од краиштата сè се сведува на тоа дека читањето е моќ

ilustracii-za-site-koi-ne-mozat-da-si-go-zamislat-zivotot-bez-knigi-09.jpg

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

5 книги кои ќе ви прават друштво додека се сончате на плажа Летото е одлично време во рака да земете некоја книга со лесна содржина, наместо...
3 книги кои потврдуваат дека жената е најтврдото оревче Да се биде жена и мајка е најубавата и најтешката задача истовремено. Предизвици...
75 години од смртта на Кочо Рацин, поетска гордост преточена низ најубавите љубовни стихови Најголемиот македонски интелектуалец од неговото време. Неговата непресушна...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg