Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Возач 08-08-2022
Технолог 08-08-2022
Шивач/ки 08-08-2022


3 нови наслови кои ќе ви станат омилени, летни хитови

Читањето ни дава можност да отпатуваме на некое друго место кога сме принудени да останеме онаму каде што сме. Овие 3 нови книги имаат потенцијал да станат вашите омилени, летни, книжевни хитови.

3-novi-naslovi-koi-ke-vi-stanat-omileni-letni-hitovi-01.jpg

Тие ќе ве однесат до најнеочекуваните приказни и локации.

Што ново треба да прочитате ова лето?

Тие мили мали слатки дечиња - Антонио Карабелов

Низ приказните на 13 познати историски личности, меѓу кои се вбројуваат Хитлер, Сталин, Тито, Мао Це Тунг и уште неколкумина други, го откриваме детството на овие неповторливи, уникатни ликови.

Сите горе-долу ги знаеме нивните приказни и злодела кои ги направиле како возрасни – но какви биле истите кога биле само деца? Мали, слатки дечиња… паралелата дете-возрасен е главата водечка мисла во оваа неверојатна книга која се чита во еден здив. И не се позајмува никому.

3-novi-naslovi-koi-ke-vi-stanat-omileni-letni-hitovi (2).jpg

Изгубените девојки во Париз - Пам Џеноф

Менхетен Грејс Хејли се обидува повторно да го состави својот живот откако го губи сопругот за време на Втората светска војна. Едно утро, додека поминува низ железничката станица Гранд Сентрал одејќи кон работното место, таа наоѓа куфер пикнат под една од клупите на терминалот.

Грејс го отвора куферот и внатре наоѓа десетина фотографии – секоја од нив од различна млада жена. Наскоро таа открива дека куферот му припаѓа на лидерката на група женски тајни агенти кои биле испратени надвор од Лондон за време на војната.

3-novi-naslovi-koi-ke-vi-stanat-omileni-letni-hitovi (3).jpg

Неговите бели ракавици - Јелена Бачиќ Алимпиќ

Сараево, 1922 година. Скриена во безбедноста на семејниот дом, Љубица Игњатовиќ, убава и паметна еврејска ќерка, сосема случајно се сретнува со Карел Драгутин - Харт, владин службеник кој ќе го помати нејзиниот ум.

Заслепена од страст и љубов, нема да има сила за да се соочи со вистината. Меѓутоа, откако ќе го открие вистинското лице на човекот кој толку многу го сака, одлучува да ја преземе судбината во своите раце…

3-novi-naslovi-koi-ke-vi-stanat-omileni-letni-hitovi (1).jpg

(О)Милена | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Три нови трилери кои добро ќе ве „оладат“ на жешката плажа Се подготвивте ли за одмор? Дали спакувавте и некоја книга? Доколку немате идеја...
Без кои книги не смеете да си заминете од „Саем на книга 2022“? (втор дел) При посетата на овогодишниот Саем на книга, евидентно е дека македонската издава...
Три нови, возбудливи книги кои ќе ви го одвлечат вниманието од секојдневните проблеми „Дали еден човек чита или не – тоа веднаш се забележува. Помеѓу луѓето нема пого...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg