„Мојот маж“ и уште 3 книги што секоја жена ќе сака да ги прочита

„Мојот маж“ од Румена Бужаровска е книга за безначајните лаги (ќути да не разбере маж ми, ќути да не разберат комшиите), а и за општествените проблеми, семејното насилство, национализмот и семејните вредности. Кои други книги вреди да ги прочита секоја жена?

Mojot-maz-emotiven-manipulator-i-na-krajot-svoja-nekolku-knigi-koi-sekoja-zena-ke-saka-da-gi-procita-01.jpg

Книги за секоја една жена кои со својата содржина ќе ве вратат во минатото, со кои ќе се поистоветувате со сегашноста и ќе го смените размислувањето во иднината.

За бракот и заедничкиот живот, првите љубови, сексуалните проблеми и сè она што е дел од денешницата и современиот живот.

Четири книги што секоја жена би требало да ги прочита:

„Мојот маж“   – Румена Бужаровска

Збирка раскази кои раскажуваат за „премолчените проблеми” во заедницата меѓу маж и жена, сексуалните проблеми, болката, стравот и лагата, илузијата и заслепеноста која доаѓа заедно со стравот.

За безначајните лаги (ќути да не разбере маж ми, ќути да не разберат комшиите), а и за општествените проблеми, семејното насилство, национализмот и семејните вредности.  

„А, она што започнало убаво како љубов, тргнало наопаку. Имаше љубов таму некогаш. Некогаш беше убаво. Како се изгуби сето тоа?“ се само дел од рецензиите.

mojot-mazh-i-ushte-3-knigi-shto-sekoja-zhena-kje-saka-da-gi-prochita-002.jpg

„Емотивен манипулатор“  – Ксенија Николова

„Жртвувајќи ја среќата заради љубовта, ја загубив онаа најважната – љубовта кон самата себе. Лутејќи се на сите околу мене, најмногу се налутив на себеси. Гневот кој го чувствував, ме надвладеа. Тагата, исто така...”

Ксенија Николова знае да допре до душата на секој заљубен човек, ставајќи се во улогата и на маж, и на жена, осврнувајќи се на нивните размислувања, силни и слаби страни.

Со оваа книга ќе се изградите одново како личност, во ваша подобра верзија од претходната.

Mojot-maz-emotiven-manipulator-i-na-krajot-svoja-nekolku-knigi-koi-sekoja-zena-ke-saka-da-gi-procita-03.jpg

„Своја“ - Ирена Чаушевска

Книгата опфаќа различни животни предизвици со кои се среќава секоја девојка и жена на патот до својот личен и професионален успех и среќа.  

Уникатно четиво за блиските пријателства, изборот на средно и високо образование, првата љубов, животниот сопатник и станувањето мајка, изборот на кариера и можностите за заработка.  

„Своја“ ја покажува и можноста за целосна трансформација на жената и нов почеток доколку некои работи отишле во погрешна насока или, едноставно, не се повеќе тоа што требало да бидат.

Mojot-maz-emotiven-manipulator-i-na-krajot-svoja-nekolku-knigi-koi-sekoja-zena-ke-saka-da-gi-procita-04.jpg

„Женски разговори“ – Душко Радовиќ  

Со уникатна проникливост и специфичен хумор, овој автор ги разбива сите стереотипи во општеството како и аномалиите на денешното живеење.

Тајните на машко-женските односи во кои ќе се пронајдат буквално сите.

Mojot-maz-emotiven-manipulator-i-na-krajot-svoja-nekolku-knigi-koi-sekoja-zena-ke-saka-da-gi-procita-05.jpg

М.У.Т. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

3 предлог книги од Милан Кундера, што секој интелектуалец треба да ги прочита „Шега“ е првиот роман на Кундера инспириран од случувањата во неговиот приватен ...
3 (лесни) романи што ќе ви докажат дека вистинската љубов можете да ја најдете на најнеочекуваното м... Дали верувате во љубов на прв поглед? Дали верувате дека за сите нас постои срод...
„Лејла“ од Колин Хувер и уште 2 одлични напнати книги за летните денови  Лето на плажа и добра книга... Тоа е комбинација која за многумина е вистинско о...
3 лесни љубовни романи од Џорџија Кејтс, одлични за на плажа Трилогијата „Убавина“ на авторката Џорџија Кејтс е идеално четиво за на плажа. К...
3 книги идеални за почетокот на есента, кои ќе ве расположат Иако се неповрзани тематски една со друга, единствената заедничка работа на овие...
Серијал од две книги од Колин Хувер кој нема да ви даде мир додека не го завршите Два романи за жената која се соочува со семејно насилство и која се обидува да ѝ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg