D’Reamers ја објавија нивната седма песна насловена „Мали нешта”

Бендот D’Reamers ја промовираше нивната нова песна наречена „Мали нешта”. Таа е нивна седма песна по ред, и до овој момент како што е најавено од страна на членовите Синиша и Џејмс, преостануваат уште три песни до нивниот албум првенец.

d-reamers-ja-objavija-nivnata-sedma-pesna-naslovena-mali-neshta-01.jpg

За самата песна да звучи совршено се погрижија Дамир Пух и Наташа Миха каде целата замисла ја пренесоа преку продукцијата на GreenRoom Sound Studio. Спотот е снимен во просториите на Sound Clinic – Скопје, а за видео реализацијата беше задолжен тимот на “ProCam”.

Исто така во самиот видео запис се јавуваат Кирил Билбиловски и Емил Ејупи кои со задоволство ја споделија нивната музикалност во самото издание и придонесоа за еден поинаков концепт од досегашните песни на D’Reamers.

Звукот и стилот на самата мелодија потсетува на сите големи Sanremo хитови кои ги одбележале изминативе декади, преку извонредните можности кои ги нуди современата технологија во музичкиот свет.

D'Reamers ни откриваат дека паралелно со „Мали нешта” се работи и на нивната осма песна по ред, која се очекува во најкус можен рок, а на вас останува да уживате во македонската музика и убавите звуци.

Би можело да ве интересира:

Нова песна и спот на Дупер: „Кажи ми во лице“ Скопје, 05.01.2024 – Борис Какуринов и Илчо Нечовски очигледно го имаат тајниот ...
Промоција на нова песна и видео спот на Дарко Андонов ака ДААН (06.09.2023) Дарко Андонов ДААН ја промовира својата нова песна и спот, „Мојот с...
„Има љубов во нас“ - Првиот сингл од новиот албум на Дани Димитровска „Страдаме во илузија дека сме немоќни, неспремни, зли и сурови. Љубов е лекот. С...
"Живее спомен" - новата песна и видео запис на Тамара Волческа На 10.03.2024 година, во 12:00 часот, Тамара Волческа ја промовираше својата нов...
Слушнете ја новата песна на Dimish – млад талентиран скопјанец кој прави музика од својата соба (вид... Dimish е 21-годишен артист од Скопје кој сам, во својата соба прави, снима и про...
Сара Мејс во свежо, уникатно и впечатливо издание за новиот видео запис за песната „Очи Вселена“ Ултра модерен звук со диско ритам, заразна мелодија која тешко ќе ви излезе од г...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg