Преслушајте ја новата песна со која Ед Ширан ги почести фановите за роденден
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Giro prodavac 22-04-2019
Столар 22-04-2019


Преслушајте ја новата песна со која Ед Ширан ги почести фановите за роденден

Ед Ширан повторно ги изненади своите фанови објавувајќи ја третата композиција од неговиот нов албум „Divide” по повод неговиот роденден.

preslushajte-ja-novata-pesna-so-koja-ed-shiran-gi-pocesti-fanovite-01.jpg

После огромниот успех на „Shape of you“ и „Castle on the hill“, младиот Британец повторно освојува со една прекрасна, емотивна балада која ќе предизвика топлина во вашето срце, а е насловена како „How Would you feel (Paean)“. Видеото е снимено во живо, вклучува акустична гитара, пијано и тапани за да обезбеди посебна атмосфера која ќе ја почувствувате додека ја слушате оваа романтична композиција.

Феноменалниот Ширан постираше твит во кој вели дека иако песната не е неговиот нареден сингл, сепак е една од неговите омилени. Композицијата ќе се најде на 11 место од вкупно 16 композиции на неговиот нов албум кој треба да излезе до почетокот на март.

Судејќи според успехот на претходните две композиции кои беа пуштени во етер во јануари, а успеаа да стигнат во топ 10 на „Billboard Hot 100“, правејќи го Ширан  првиот артист кој успеал да постави рекорд за најдолго време поминато на врвот (дури пет недели) во историјата на Велика Британија. Се очекува албумот да продолжи по истиот терк и да поставува нови рекорди.

Н. Буџак | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Топ 12 најдобри музички спотови за 2018 Музичките видеа уште можат да бидат најмоќен начин за артистите да ни го претста...
„Ние сме 2“ - Новата песна на Дупер која со нетрпение ја очекувавме Откако ја објавија хит песната „Не сум твој тип“, сите со нетрпение ја очекуваат...
Македонски бендови кои треба да ги слушнете на Д-Фестивал Фестивалските доживувања може да започнат. Приказната на Д-Фестивал&nb...