„Dance Alone“ - песната со која Јана Бурческа ќе нè претставува на Евровизија 2017
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Giro prodavac 22-04-2019
Столар 22-04-2019


„Dance Alone“ - песната со која Јана Бурческа ќе нè претставува на Евровизија 2017

На Евровизија 2017-та, која ќе одржи во Киев, Украина, ќе нè претставува Јана Бурческа.

dance-alone-pesnata-so-koja-jana-burceska-ke-ne-pretstavuva-na-evrovizija-2017-1_copy.jpg

Песната штотуку беше премиерно пуштена за јавноста, насловена како „Dance Alone.“

Двете полуфинални вечери ќе се одржат на 9-ти и 11-ти мај, а големото финале на 13-ти мај.

Јана Бурческа ќе се обиде да нè однесе во финалето преку втората полуфинална вечер.

Преслушајте ја овогодинешната песна за Евровизија:

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Фотки и видео од првата проба на Eye Cue за Евровизија 2018 Натпреварувачите на Евровизија 2018, вчера започнаа со првите проби, а Eye Cue п...
„Ние сме 2“ - Новата песна на Дупер која со нетрпение ја очекувавме Откако ја објавија хит песната „Не сум твој тип“, сите со нетрпение ја очекуваат...
Симеон Коруноски & Кортекс: Чисти емоции создаваат прекрасна песна Македонската музичка сцена доби уште една песна на интересна и млада комбинација...