Лана Дел Реј и The Weeknd ја објавија првата заедничка песна (видео)


Лана Дел Реј и The Weeknd ја објавија првата заедничка песна (видео)

Лана Дел Реј штотуку официјално ја претстави новата песна со The Weeknd на радио станицата на BBC.

lana-del-rej-the-weeknd-ja-objavija-prvata-zaednicka-pesna-2.jpg

„Едноставно помислив дека ќе биде одличен за оваа песна,“ изјави Лана пред премиерата на Lust for Life.

lana-del-rej-the-weeknd-ja-objavija-prvata-zaednicka-pesna-1.jpg

Песната не е далеку од препознатливиот стил на Лана, по малку ретро и ноншалантен, но со малку помош од The Weeknd сето тоа добива модерен шарм.

lana-del-rej-the-weeknd-ja-objavija-prvata-zaednicka-pesna-3.jpg

Преслушајте:

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

„Ние сме 2“ - Новата песна на Дупер која со нетрпение ја очекувавме Откако ја објавија хит песната „Не сум твој тип“, сите со нетрпение ја очекуваат...
Кои песни се очекува да бидат хитови за пролет 2019? Сè уште се нема издвоено ниту една песна која е на пат да ја одбележи 2019 годин...
Зошто Селин Дион не сакала да ја отпее „My Heart Will Go On" - химната... Вториот најпродаван сингл на женски изведувач во историјата и осмиот најдобро пр...