Лана Дел Реј и The Weeknd ја објавија првата заедничка песна (видео)
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Doktor 03-06-2020


Лана Дел Реј и The Weeknd ја објавија првата заедничка песна (видео)

Лана Дел Реј штотуку официјално ја претстави новата песна со The Weeknd на радио станицата на BBC.

lana-del-rej-the-weeknd-ja-objavija-prvata-zaednicka-pesna-2.jpg

„Едноставно помислив дека ќе биде одличен за оваа песна,“ изјави Лана пред премиерата на Lust for Life.

lana-del-rej-the-weeknd-ja-objavija-prvata-zaednicka-pesna-1.jpg

Песната не е далеку од препознатливиот стил на Лана, по малку ретро и ноншалантен, но со малку помош од The Weeknd сето тоа добива модерен шарм.

lana-del-rej-the-weeknd-ja-objavija-prvata-zaednicka-pesna-3.jpg

Преслушајте:

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Новата песна на Ријана и Дрејк + 7 други кои се очекува да бидат летни хитови Можеби во овој период од годината, со овие „тмурни“ денови, летото ви изгледа мн...
„Ние сме 2“ - Новата песна на Дупер која со нетрпение ја очекувавме Откако ја објавија хит песната „Не сум твој тип“, сите со нетрпение ја очекуваат...
Северина ја објави најемотивната балада досега - посветена на нејзиниот син (видео) За новиот хит на Северина, „Rođeno moje“, нејзините соработници велат дека ...

Спонзорирани линкови: