Што да очекуваме од првата полуфинална вечер на Евровизија 2017?


Што да очекуваме од првата полуфинална вечер на Евровизија 2017?

Вечерва, 9-ти мај,  ќе ги погледнеме првите 18 земји кои ќе се борат за влез во големото финале на Евровизија 2017.

sto-da-ocekuvame-od-prvata-polufinalna-vecer-na-evrovizija-2017-001.jpg

Синоќа се одржа првата генерална проба, заедно со костимите и целосната сценографија, а денес беа објавени првите официјални фотки од она што можеме да го очекуваме вечерва.

Потсетуваме: Нашата Јана настапува во втората полуфинална вечер, на 11-ти мај, трета по ред.

Додека сме нетрпеливи да го погледнеме настапот на Јана, ви откриваме мал дел од она што ќе се случува вечер на сцената во Киев:

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Видео од првата проба на Тамара Тодевска за Евровизија 2019 Во понеделникот, Тамара Тодевска заедно со нејзиниот евровизиски тим, заминаа во...
„Сакам да знам” - Дали ќе успеам, ако останам тука? Неодамна на социјалните мрежи се појавија интересни видеа, кои поттикнаа многу п...
Како помина втората проба на Тамара Тодевска за Евровизија 2019? (виде... Првата проба на Тамара во Израел помина одлично и доби позитивни критики, а сега...