Прва полуфинална вечер: Кои 10 земји одат во финале на Евровизија 2017?


Прва полуфинална вечер: Кои 10 земји одат во финале на Евровизија 2017?

Синоќа имавме можност да ја погледнеме првата полуфинална вечер од Евровизија 2017-та, а во неа 18 земји се натпреваруваа за да влезат во финалето.

prva-polufinalna-vecer-koi-10-zemji-odat-vo-finale-na-evrovizija-2017-01.jpg

По правило, само 10 успеаја да си обезбедат пласман на 13-ти мај, на големото финале.

Погледнете ги нивните настапи:

Молдавија

Азербејџан

Грција

Шведска

Португалија

Полска

Ерменија

Австралија

Кипар

Белгија

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Видео од првата проба на Тамара Тодевска за Евровизија 2019 Во понеделникот, Тамара Тодевска заедно со нејзиниот евровизиски тим, заминаа во...
Како помина втората проба на Тамара Тодевска за Евровизија 2019? (виде... Првата проба на Тамара во Израел помина одлично и доби позитивни критики, а сега...
По 6 години неуспешни обиди: Тамара ја однесе Македонија во финале на ... Тамара Тодевска нè направи горди... Со маестралниот настап на евровизиската сцен...