Ретро ритам: Топ 20 песни што за миг ќе ве вратат во '90-тите
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


Ретро ритам: Топ 20 песни што за миг ќе ве вратат во '90-тите

Новите хитови имаат заразен ритам и неретко одат на „repeat“ на нашите плеј листи, но одвреме-навреме, сигурно и вие сакате да отидете на некоја ретро забава, безвременска рок свирка или едноставно да си пуштите некоја песна од времето кога бевте вљубени во Рики Мартин или Бритни Спирс.

retro-ritam-top-20-pesni-shto-za-mig-kje-ve-vratat-vo-90-tite-godini-001.jpg

Овојпат нема да се враќаме многу наназад, туку ќе се потсетиме на незаборавните хитови што ги одбележаа '90-тите години на минатиот век.

Ви ја пренесуваме топ 20 листата со најдобри песни од 90-тите според VH1.

Некои од нив можеби нема да ви се допаднат, но сигурни сме дека барем дел од нив добро ќе ве размрдаат и ќе ве вратат во некои добро, стари времиња.

Nirvana - "Smells Like Teen Spirit" (1991, #6 US)

U2 - "One" (1991, #10 US)

Backstreet Boys - "I Want It That Way" (1999, #6 US)

Whitney Houston - "I Will Always Love You" (1992, #1 US)

Madonna - "Vogue" (1990, #1 US)

Sir Mix-A-Lot - "Baby Got Back" (1992, #1 US)

Britney Spears - "Baby One More Time" (1999, #1 US)

TLC - "Waterfalls" (1994, #1 US)

R.E.M. - "Losing My Religion" (1991, #4 US)

Sinéad O'Connor - "Nothing Compares 2 U" (1990, #1 US)

Уште 10 хитови од '90-тите на следната страна...Би можело да ве интересира:

Дуа Липа царуваше на топ листите - Кои песни најмногу се слушаа во 201... Кои песни станаа најголеми хитови во годината со која сме подготвени да се збогу...
„Ние сме 2“ - Новата песна на Дупер која со нетрпение ја очекувавме Откако ја објавија хит песната „Не сум твој тип“, сите со нетрпение ја очекуваат...
Кои песни се очекува да бидат хитови за пролет 2019? Сè уште се нема издвоено ниту една песна која е на пат да ја одбележи 2019 годин...