Луис Фонси открива за што пее во Despacito (видео)
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Giro prodavac 22-04-2019
Столар 22-04-2019


Луис Фонси открива за што пее во Despacito (видео)

Иако на многумина веќе им е преку глава од оваа песна, сепак на повеќето им се допадна и им стана заразна уште во првиот момент кога ја слушнаа.

luis-fonsi-go-objasnuva-tekstot-i-znachenjeto-na-despacito-video-01.jpg

Despacito влегува лесно во глава и сите ја потпевнуваат, па дури и оние кои не знаат шпански, а тоа го потврдува и Порториканецот.

„Посакувам да имав некоја подобра приказна за песната, но искрено, се разбудив едно утро и Despacito ми беше во главата. Толку е едноставно и очигледно...“ – признава Фонси.

Дел по дел, тој го открива значењето на песната, во која се опишани неконтролираните чувства кои ги има кон девојката, но сепак сака работите да одат полека и да уживаат во тоа.

Ако мора да објасниме со неколку зборчиња - песната раскажува бавен, романтичен секс.

Ова веќе сите го знаевме, но дали знаете што значат сите делови во песната, зошто се вметнати елементи поврзани со Порторико и како дошло до ремиксот со Џастин Бибер?

Гледајте го видеото и дознајте нешто повеќе за песната која сè уште и после толку време, на никој не му излегува од глава:

M. M. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

„Ние сме 2“ - Новата песна на Дупер која со нетрпение ја очекувавме Откако ја објавија хит песната „Не сум твој тип“, сите со нетрпение ја очекуваат...
„Сакам да знам” - Дали ќе успеам, ако останам тука? Неодамна на социјалните мрежи се појавија интересни видеа, кои поттикнаа многу п...
Кои песни се очекува да бидат хитови за пролет 2019? Сè уште се нема издвоено ниту една песна која е на пат да ја одбележи 2019 годин...