Луис Фонси открива за што пее во Despacito (видео)
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


Луис Фонси открива за што пее во Despacito (видео)

Иако на многумина веќе им е преку глава од оваа песна, сепак на повеќето им се допадна и им стана заразна уште во првиот момент кога ја слушнаа.

luis-fonsi-go-objasnuva-tekstot-i-znachenjeto-na-despacito-video-01.jpg

Despacito влегува лесно во глава и сите ја потпевнуваат, па дури и оние кои не знаат шпански, а тоа го потврдува и Порториканецот.

„Посакувам да имав некоја подобра приказна за песната, но искрено, се разбудив едно утро и Despacito ми беше во главата. Толку е едноставно и очигледно...“ – признава Фонси.

Дел по дел, тој го открива значењето на песната, во која се опишани неконтролираните чувства кои ги има кон девојката, но сепак сака работите да одат полека и да уживаат во тоа.

Ако мора да објасниме со неколку зборчиња - песната раскажува бавен, романтичен секс.

Ова веќе сите го знаевме, но дали знаете што значат сите делови во песната, зошто се вметнати елементи поврзани со Порторико и како дошло до ремиксот со Џастин Бибер?

Гледајте го видеото и дознајте нешто повеќе за песната која сè уште и после толку време, на никој не му излегува од глава:

M. M. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

„Ние сме 2“ - Новата песна на Дупер која со нетрпение ја очекувавме Откако ја објавија хит песната „Не сум твој тип“, сите со нетрпение ја очекуваат...
Зошто Селин Дион не сакала да ја отпее „My Heart Will Go On" - химната... Вториот најпродаван сингл на женски изведувач во историјата и осмиот најдобро пр...
„Сакам да знам” - Дали ќе успеам, ако останам тука? Неодамна на социјалните мрежи се појавија интересни видеа, кои поттикнаа многу п...