Култни македонски евергрини кои мора да ги пуштите на следната забава
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


Култни македонски евергрини кои мора да ги пуштите на следната забава

Доколку ви се здосадени сите инстант-хитчиња и сакате да слушате убава македонска музика време е на следната забава, за промена, да пуштите македонски евергрини.

Kultni-makedonski-evergrini-koi-mora-da-gi-pustite-na-slednata-zabava-01.jpg

Популарните шлагери со причина станале култни песни. Некои од нив веќе ги знаете, а особено внимание обрнете на неповторливиот Диме Поповски и неговите прекрасни песни.

За една работа може да се согласиме – песните порано имале многу смисла, душа и емоции, а интерпретаторите со полно право се нарекувале пејачи со моќни вокални способности.

Кажи зошто ме остави и ме обли со тага... вие кажете причина зошто ги обожавате македонски евергрини:

Диме Поповски – Девојко љубов ми вети ти

Катица Ѓаконовска – Дали ќе дојде на рандеву

Драган Ѓаконовски Шпато – Даниела

Никола Боби Автовски – Кажи зошто ме остави

Нина Спирова – Молчи молчи

Драган Мијалковски – Кажи нешто драга

Славе Димитров – Чија си

Плеј листата продолжува на следна страна...Би можело да ве интересира:

Кои песни се очекува да бидат хитови за пролет 2019? Сè уште се нема издвоено ниту една песна која е на пат да ја одбележи 2019 годин...
10 песни кои се очекува да бидат летни хитови за 2019 година Летото е речиси на прагот. Температурите полека се зголемуваат, а забавите стану...
Враќање во младоста - 15 песни за кои нема да верувате дека се стари 1... Не е потребно многу пресметување за да сфатите дека од 2001-ва година имаат поми...

Најчитани неделава