Песни од цртаните филмови кои ќе ве вратат во детството
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Giro prodavac 22-04-2019
Столар 22-04-2019


Песни од цртаните филмови кои ќе ве вратат во детството

Кога бевме деца, една од најубавите работи во животот ни беа цртаните филмови.

pesni-od-crtanite-filmovi-koi-kje-ve-vratat-vo-detstvoto-01.jpg

Толку се радувавме кога ги гледавме на телевизија или ги изнајмувавме од видеотека. Потоа пораснавме и иако одвреме-навреме сè уште гледаме цртани, не им се радуваме толку колку порано.

Ние решивме да ве вратиме назад во времето и да ве потсетиме на најубавите песни од нашите омилени цртани кои ни го одбележаа детството:

Кралот Лав - "Circle Of Life"

Анастасија - "Once Upon A December"

Насловната песна од „Том и Џери“

Пепелашка - "Bibbidi-Bobbidi-Boo"

Снежана и седумте џуџиња - "Someday My Prince Will Come"

Аладин - "A Whole New World"

Кралот Лав - "Hakuna Matata"

Малата сирена - "Under the Sea"

Книга за џунглата - "The Bare Necessities"

101 далматинец - "Cruella De Vil"

М. В. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Плеј листа: 100-те најдобри песни на 21-от век Музички, 21-от век е веројатно најтежок за дефинирање. Со години сме сведоци на ...
Зошто е денешната поп музика толку лоша? Појавата и ширењето на т.н популарна музика во средината на минатиот век го смен...
Британската морнарица ги плаши пиратите со песни од Бритни Спирс и ушт... Музиката е секојдневен дел од нашите животи. Таа го прави животот подобар, и е т...