Која е најдобрата британска песна на сите времиња?
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Giro prodavac 22-04-2019
Столар 22-04-2019


Која е најдобрата британска песна на сите времиња?

Песната „A Day In The Life“ на легендарната музичка четворка од Ливерпул, Битлси, е прогласена за најдобрата британска песна на сите времиња, според изборот на музичките експерти.

Koja-e-najdobrata-britanska-pesna-na-site-vreminja-01.jpg

Ова е песна од осмиот студиски албум „Sgt Pepper’s Lonely Hearts Club Band“ на Битлси.

Зошто токму оваа песна? Образложението вели дека станува збор за песна „чиј звук најдобро опишува што значи да се биде Британец“.

Второто место во гласањето ѝ припаднало на песната „Waterloo Sunset“ на бендот The Kinks, а на третото место се нашла бесмртната „Wonderwall“ на Oasis.

Се согласувате ли со изборот?

(О)Милена | Црнобело

Би можело да ве интересира:

„Ние сме 2“ - Новата песна на Дупер која со нетрпение ја очекувавме Откако ја објавија хит песната „Не сум твој тип“, сите со нетрпение ја очекуваат...
Кои песни се очекува да бидат хитови за пролет 2019? Сè уште се нема издвоено ниту една песна која е на пат да ја одбележи 2019 годин...
Ребека повикува на плажа, Лозано ќе го памти ова лето - македонски „ле... Летото е во полн ек, а добрата музика е неизоставен дел од забавата. Македонскат...