Преслушајте ги новите песни од албумот „Извор“ на Каролина Гочева
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


Преслушајте ги новите песни од албумот „Извор“ на Каролина Гочева

Деновиве во Македонската Опера и Балет, публиката ужива во концертите на Каролина Гочева на кои го промовира новиот албум „Извор“.

preslushajte-gi-novite-pesni-od-albumot-izvor-na-karolina-gocheva-01.jpg

На двата концерта кои досега се одржаа, Каролина блескаше во прекрасни стајлинзи, а на Инстаграм објави фотки со кои им се заблагодарува на фановите.

Пејачката ја сподели и насловната фотографија од албумот „Извор“, односно прекрасен портрет од неа, кој го насликал нејзиниот сопруг, Михаил Корубин.

Песните од новиот албум се објавени на нејзиниот YouTube канал, па така, освен оние кои си обезбедија карта за концертите, сега може да ги преслушаат сите.

Песните од албумот „Извор“ на Каролина Гочева:

Убав живот

Газам боса

Бели цветови

Да е сон

Земи го срцево

Будна

Ти не дојде

Нема песна за мене

Млади багреми

Првата песна, „Ѕвона“ ја објави пред два месеца:

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Кои песни се очекува да бидат хитови за пролет 2019? Сè уште се нема издвоено ниту една песна која е на пат да ја одбележи 2019 годин...
Дуа Липа царуваше на топ листите - Кои песни најмногу се слушаа во 201... Кои песни станаа најголеми хитови во годината со која сме подготвени да се збогу...
10 видео-спотови на Мадона кои ја обележаа историјата Мадона остави неизбришлива трага во поп културата. Ја критикувале, ја фалеле, ја...