Новата песна на Ријана и Дрејк + 7 други кои се очекува да бидат летни хитови
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Возач 13-06-2019
Продавач 13-06-2019


Новата песна на Ријана и Дрејк + 7 други кои се очекува да бидат летни хитови

Можеби во овој период од годината, со овие „тмурни“ денови, летото ви изгледа многу далечно, но сепак брзо ќе дојде.

novata-pesna-na-rijana-i-drejk-7-drugi-koi-se-ochekuva-da-bidat-letni-hitovi-01.jpg

Плус, подобро е кога летните денови се очекуваат со добра музика, а веќе има песни кои се очекува да бидат хитови.

Една од нив е новиот ремикс на песната „Lemon“ од N.E.R.D. и Ријана, на кој се приклучува и Дрејк.

После јавното отворање на Дрејк на MTV VMA во 2016-та, кога призна дека е вљубен во Ријана од 22 години, тие беа во кратка љубовна врска, која заврши после летото.

Оттогаш, фановите не очекуваа дека двајцата повторно ќе работат заедно, но сега се враќаат на музичката сцена со песна која се очекува да биде нов летен хит.

Уште 7 песни кои се очекува да бидат меѓу најслушаните ова лето:

Friends

After The Storm

God's Plan

Til It's Over

Psycho

All the Stars

Mine

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

„Ние сме 2“ - Новата песна на Дупер која со нетрпение ја очекувавме Откако ја објавија хит песната „Не сум твој тип“, сите со нетрпение ја очекуваат...
Ребека повикува на плажа, Лозано ќе го памти ова лето - македонски „ле... Летото е во полн ек, а добрата музика е неизоставен дел од забавата. Македонскат...
Кои песни се очекува да бидат хитови за пролет 2019? Сè уште се нема издвоено ниту една песна која е на пат да ја одбележи 2019 годин...