Музичко неделно опуштање - 10 песни кои ќе ве релаксираат и подготват за следната работна недела
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Giro prodavac 22-04-2019
Столар 22-04-2019


Музичко неделно опуштање - 10 песни кои ќе ве релаксираат и подготват за следната работна недела

Музиката е понекогаш најдобрата терапија, па зошто не би ја практикувале почесто? Бесплатна е, ве полни енергија, опушта и ги развејува грижите.

Musicko-nedelno-opustanje-10-pesni-koi-ke-ve-relaksiraat-za-slednata-rabotna-nedela-01.jpg

Секој ден е добар ден за слушање музика, особено доколку таа е добра. Време е да ги пуштите грижите на „пасење“ и да се одморите добро, бидејќи го заслуживте тоа.

Од утре ве очекува нова недела полна со предизвици, дозволете си мала музичка медитација:

Elemental – Malena

Foltin – Dionis

Edward Sharpe and the Magnetic Zeros – Home

Florence + The Machine - Shake It Out

Coldplay - High Speed

The xx - Angels

Ashley Tisdale - Ex's & Oh's | feat. Vanessa Hudgens

Hooverphonic - Mad About You

Hindi Zahra - Stand Up

Chet Faker – Gold

Бонус песна:

Yael Naim - New Soul

(О)Милена | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Кои песни се очекува да бидат хитови за пролет 2019? Сè уште се нема издвоено ниту една песна која е на пат да ја одбележи 2019 годин...
Ребека повикува на плажа, Лозано ќе го памти ова лето - македонски „ле... Летото е во полн ек, а добрата музика е неизоставен дел од забавата. Македонскат...
„Волшепства мали“ од македонското музичко минато кои сте ги заборавиле Замислете да успеете го вклучите вашиот компјутер од 2008 година со Windows XP и...