Првите 10 песни кои влегоа во финале на Евровизија 2018


Првите 10 песни кои влегоа во финале на Евровизија 2018

Синоќа 11-ката во првата полуфинална вечер не им донесе среќа на Eye Cue да се пласираат во големото финале на 12-ти мај во Лисабон.

prvite-10-pesni-koi-vlegoa-vo-finale-na-evrovizija-2018-001.jpg

10-те места во финалето ги пополнија следните земји и нивните претставнички песни:

Австрија - Nobody But You во изведба на Cesár Sampson


Естонија - La Forza во изведба на Elina Nechayeva


Кипар - Fuego во изведба на Eleni Foureira


Литванија - When We’re Old во изведба на Ieva Zasimauskaitė


Израел TOY во изведба на Netta


Чешка - Lie To Me во изведба на Mikolas Josef


Бугарија - Bones во изведба на EQUINOX


Албанија - Mall во изведба на Eugent Bushpepa


Финска - Monsters во изведба на Saara Aalto


Ирска - Together во изведба на Ryan O'Shaughnessy


За жал, нашиот настап не беше доволен за да се најдеме на листата...

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Видео од првата проба на Тамара Тодевска за Евровизија 2019 Во понеделникот, Тамара Тодевска заедно со нејзиниот евровизиски тим, заминаа во...
Плеј листа: 100-те најдобри песни на 21-от век Музички, 21-от век е веројатно најтежок за дефинирање. Со години сме сведоци на ...
Солзи, емоции, невидена хемија: Хит изведбата на „Shallow“ на Бредли К... Неверојатната хемија на хит настапот во Лас Вегас направи дел од фановите да нав...