Кристијан, внукот на Тоше, ја сними својата прва песна (видео)


Кристијан, внукот на Тоше, ја сними својата прва песна (видео)

Кристијан Ристески, детенцето кое сите го паметиме од фотките и видеата на Тоше, сега порасна во тинејџер кој ги следи неговите стапки.

kristijan-vnukot-na-toshe-ja-snimi-svojata-prva-pesna-video-001.jpg

Кристијан ја снимал својата прва песна во студио во Лондон, а премиерно ќе ја изведе на 2-ри ноември, на концертот посветен на Тоше.

We Are Blood се очекува да биде дел од новиот, досега необјавен албум на Тоше наслов како Secret Place.

Во продолжение, прв преглед од снимањето на песната на Кристијан:

Во исчекување сме на официјалното видео, кое е најавено за денес, 29-ти октомври.

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

„Ние сме 2“ - Новата песна на Дупер која со нетрпение ја очекувавме Откако ја објавија хит песната „Не сум твој тип“, сите со нетрпение ја очекуваат...
Симеон Коруноски & Кортекс: Чисти емоции создаваат прекрасна песна Македонската музичка сцена доби уште една песна на интересна и млада комбинација...
„Сакам да знам” - Дали ќе успеам, ако останам тука? Неодамна на социјалните мрежи се појавија интересни видеа, кои поттикнаа многу п...