Прекрасна и со неколку килограми плус – како изгледа Нели Фуртадо денес? (фото)
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Kelner 18-08-2019
КЕЛНЕР 18-08-2019


Прекрасна и со неколку килограми плус – како изгледа Нели Фуртадо денес? (фото)

39-годишната канадска пејачка со португалски корени зад себе има 6 студиски албуми, а последниот (The Ride) го издаде лани во 2017 година со потписот на нејзината сопствена продуцентска куќа – Nelstar Music.

Kako-izgleda-Neli-Furtado-denes-01.jpg

Иако албумот помина прилично незабележано и не доживеа значителен успех и интерес, остануваме вљубени во нејзините хитови од минатото, како и во нејзината харизма и гласот кој може да го препознаете помеѓу илјадници.

Kako-izgleda-Neli-Furtado-denes-02.gif

Висока само 158 cm, многумина успеаа да прокоментираат дека десетина килограми плус не ѝ прилегаат добро на пејачката која успеа да ја зачува фит фигурата дури и по раѓањето на ќеркичката Невис.

Сепак, Фуртадо очигледно не обрнува внимание на злите јазици и на прагот на 40-тата година сè уште изгледа прекрасно среќно. Богатството од 35 милиони долари секако е сосема заслужено.

Kako-izgleda-Neli-Furtado (3).jpg

Kako-izgleda-Neli-Furtado (9).jpg

Kako-izgleda-Neli-Furtado (6).jpg

Kako-izgleda-Neli-Furtado (1).jpg

Kako-izgleda-Neli-Furtado (2).jpg

Kako-izgleda-Neli-Furtado (7).jpg

Kako-izgleda-Neli-Furtado (11).jpg

Да се потсетиме на нејзините најголеми хитови:

I’m Like a Bird

Turn Off The Light

On the Radio (Remember the Days)

Powerless (Say What You Want)

Продолжува на следната страна...Би можело да ве интересира:

Кои песни се очекува да бидат хитови за пролет 2019? Сè уште се нема издвоено ниту една песна која е на пат да ја одбележи 2019 годин...
10 песни кои се очекува да бидат летни хитови за 2019 година Летото е речиси на прагот. Температурите полека се зголемуваат, а забавите стану...
Дуа Липа царуваше на топ листите - Кои песни најмногу се слушаа во 201... Кои песни станаа најголеми хитови во годината со која сме подготвени да се збогу...