„Ние сме 2“ - Новата песна на Дупер која со нетрпение ја очекувавме
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Шанкерка 25-04-2019


„Ние сме 2“ - Новата песна на Дупер која со нетрпение ја очекувавме

Откако ја објавија хит песната „Не сум твој тип“, сите со нетрпение ја очекуваат секоја нова песна на Дупер.

nie-sme-2-novata-pesna-na-duper-koja-so-netrpenie-ja-ochekuvavme-01.jpg

Дупер неколку дена активно ја најавуваа новата песна „Ние сме 2“, која ја објавија вечерва и веќе има повеќе од 8.000 прегледи на YouTube.

Видео записот е минималистички, но впечатлив и уникатен, а музиката ќе ве размрда уште на прво слушање.

Како и претходните две песни, очекуваме и оваа да стане хит кој нема да ви излезе од глава, а фановите веќе се „заразени“.

Слушнете ја новата песна на Дупер:

М. М. |Црнобело

Би можело да ве интересира:

Солзи, емоции, невидена хемија: Хит изведбата на „Shallow“ на Бредли К... Неверојатната хемија на хит настапот во Лас Вегас направи дел од фановите да нав...
Кои песни се очекува да бидат хитови за пролет 2019? Сè уште се нема издвоено ниту една песна која е на пат да ја одбележи 2019 годин...
Ново име, нова среќа за Северна Македонија - Како реагира светот на ев... По домашните мешани реакции за песната и спотот на Proud на Тамара Тодевска, наш...