Кои песни се очекува да бидат хитови за пролет 2019?
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
kozmeticarka 12-12-2019


Кои песни се очекува да бидат хитови за пролет 2019?

Сè уште се нема издвоено ниту една песна која е на пат да ја одбележи 2019 година, но можеби сè уште е рано.

Koi-pesni-se-ocekuva-da-bidat-hitovi-ovaa-prolet-01.jpg

Засега имаме неколку песни за кои се смета дека ќе ги пуштиме на најгласно оваа пролет. Сем Смит има нова заразна песна, како и Хозиер и Лана Дел Реј... кои се другите?

Слушнете ги песните кои се очекува да станат пролетни хитови:

„Nights Like This“ - Kehlani ft. Ty Dolla $ign

„Almost (Sweet Music)“ – Hozier

„No Place“ - Backstreet Boys

„Hope Is a Dangerous Thing for a Woman Like Me to Have—But I Have It“ - Lana Del Rey

Продолжува на следната страна...Би можело да ве интересира:

„Ние сме 2“ - Новата песна на Дупер која со нетрпение ја очекувавме Откако ја објавија хит песната „Не сум твој тип“, сите со нетрпение ја очекуваат...
10 песни кои се очекува да бидат летни хитови за 2019 година Летото е речиси на прагот. Температурите полека се зголемуваат, а забавите стану...
Дуа Липа царуваше на топ листите - Кои песни најмногу се слушаа во 201... Кои песни станаа најголеми хитови во годината со која сме подготвени да се збогу...