Видео од првата проба на Тамара Тодевска за Евровизија 2019
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Account Manager 28-02-2020
Менаџер 28-02-2020


Видео од првата проба на Тамара Тодевска за Евровизија 2019

Во понеделникот, Тамара Тодевска заедно со нејзиниот евровизиски тим, заминаа во Тел Авив, а денес ја имаа првата проба.

video-od-prvata-proba-na-tamara-todevska-za-evrovizija-2019-01.jpg

Првите проби на евровизиските учесници започнаа пред неколку дена за оние кои се во првата полуфинална вечер, а според фановите, Кипар, Словенија и Србија поминале најдобро.

Евровизискиот тим на Македонија е во Израел од вчера, каде се опушташе и подготвуваше за денешната прва проба. 

video-od-prvata-proba-na-tamara-todevska-za-evrovizija-2019-02.jpg

Тамара со нејзиниот тим „Proud“ се покажа одлично на првата проба, коментарите на новинарите кои следат во живо беа позитивни и доби овации на крајот на изведбата.

video-od-prvata-proba-na-tamara-todevska-za-evrovizija-2019-10.jpg

Таа изгледаше прекрасно во долг, смарагден фустан, а на официјалната страна беа објавени фотки од зад сцената и на сцената, како и кратко видео од изведбата.

video-od-prvata-proba-na-tamara-todevska-za-evrovizija-2019-03.jpg

video-od-prvata-proba-na-tamara-todevska-za-evrovizija-2019-04.jpg

video-od-prvata-proba-na-tamara-todevska-za-evrovizija-2019-05.jpg

video-od-prvata-proba-na-tamara-todevska-za-evrovizija-2019-06.jpg

Имаме можност да ѕирнеме дел од првата проба на претставничката на Македонија, низ видео од 50 секунди:

Погледнете ги и првите проби на дел од останатите земји:

Кипар

Словенија

Србија

Грција

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Фотки и видео од првата проба на Eye Cue за Евровизија 2018 Натпреварувачите на Евровизија 2018, вчера започнаа со првите проби, а Eye Cue п...
Како помина втората проба на Тамара Тодевска за Евровизија 2019? (видео) Првата проба на Тамара во Израел помина одлично и доби позитивни критики, а сега...
Видео од првата проба на Мила Москов – нашата претставничка на детска Евровизија 2019 14-годишната Мила Москов годинава ќе ја претставува нашата земја на детска Еврво...

Најчитани неделава