Како изгледаат Тамара и нејзиниот тим на портокаловиот тепих во Тел Авив? (фото)


Како изгледаат Тамара и нејзиниот тим на портокаловиот тепих во Тел Авив? (фото)

Фенси фустани, одела, впечатливи фризури и драматична шминка – претставниците  на Евровизија 2019 се појавија на портокаловиот тепих во гламурозни изданија.

kako-izgledaat-tamara-i-nejziniot-tim-na-portokaloviot-tepih-vo-tel-aviv-foto-1.jpg

Денес сите земји учеснички на Евровизија 2019, се подготвуваа за гламурозно појавување на портокаловиот тепих во Тел Авив, а Тамара на нејзиниот Инстаграм објави селфи од неа и дел од тимот.

Облечена во црно здолнише во комбинација со црно сако, фатена коса и црни очила за сонце, пејачката објави дека е подготвена за церемонијата. 

kako-izgleda-tamara-todevska-na-portokaloviot-tepih-vo-tel-aviv-foto-01.jpg

Традиционално, земјата домаќин организира голема свеченост за да им посака добредојде на сите изведувачи, делегации, новинарски екипи и на фановите на музичкиот натпревар.

Свечената церемонија за добредојде се одржува на Habima плоштадот во Тел Авив, каде што учесниците се пречекани од градоначалникот и останатите организатори.

На „црвениот-портокалов“ тепих претставниците на 41 земја се појавија во гламурозно издание, а Тамара со нејзиниот цел тим изгледаат прекрасно и впечатливо.

Посебен впечаток остави еден од придружните вокали на Тамара, Васил, кој беше облечен во црно одело, со црна круна и необична шминка, а на социјалните мрежи сите објавија по некоја фотка од вечерта.

View this post on Instagram

To success. ❤🇲🇰 @signori_mk

A post shared by Kosta Petrov (@kostapetrov) on

View this post on Instagram

To success. ❤🇲🇰 @signori_mk

A post shared by Kosta Petrov (@kostapetrov) on

Целиот евровизиски тим на Македонија изгледаше прекрасно во црно на портокаловиот тепих во Тел Авив:

kako-izgledaat-tamara-i-nejziniot-tim-na-portokaloviot-tepih-vo-tel-aviv-foto-02.jpg

kako-izgledaat-tamara-i-nejziniot-tim-na-portokaloviot-tepih-vo-tel-aviv-foto-03.jpg

kako-izgledaat-tamara-i-nejziniot-tim-na-portokaloviot-tepih-vo-tel-aviv-foto-07.jpeg

kako-izgledaat-tamara-i-nejziniot-tim-na-portokaloviot-tepih-vo-tel-aviv-foto-06.jpeg

kako-izgledaat-tamara-i-nejziniot-tim-na-portokaloviot-tepih-vo-tel-aviv-foto-05.jpeg

kako-izgledaat-tamara-i-nejziniot-tim-na-portokaloviot-tepih-vo-tel-aviv-foto-04.jpg

kako-izgledaat-tamara-i-nejziniot-tim-na-portokaloviot-tepih-vo-tel-aviv-foto-10_copy.png

kako-izgledaat-tamara-i-nejziniot-tim-na-portokaloviot-tepih-vo-tel-aviv-foto-11.png

kako-izgledaat-tamara-i-nejziniot-tim-na-portokaloviot-tepih-vo-tel-aviv-foto-13.png

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Тамара Тодевска прогласена за најдобар женски изведувач на Евровизија ... Уште еден доказ дека настапот на Тамара Тодевска и нејзиниот моќен вокал оставиј...
Како помина втората проба на Тамара Тодевска за Евровизија 2019? (виде... Првата проба на Тамара во Израел помина одлично и доби позитивни критики, а сега...
Видео од првата проба на Тамара Тодевска за Евровизија 2019 Во понеделникот, Тамара Тодевска заедно со нејзиниот евровизиски тим, заминаа во...