Србија - моќна вокална изведба, Австралија - врвен сценски настап: Првите 10 финалисти на Евровизија


Србија - моќна вокална изведба, Австралија - врвен сценски настап: Првите 10 финалисти на Евровизија

Доколку Тамара Тодевска успее да се пласира во финалето, кои ќе ѝ бидат конкуренти?

srbija-mokjna-vokalna-izvedba-avstralija-vrven-scenski-nastap-prvite-10-finalisti-na-evrovizija-01.jpg

На раскошната сцена во Тел Авив се одржа првата полуфинална вечер од 64-тото издание на Евровизија. Македонија ќе настапи на втората полуфинална вечер.

Во водителскиот тим беше и светски познатиот модел Бар Рафаели, а финалето ќе се одржи на 18-ти мај.

Од 41 земја на Евровизија годинава, на првата полуфинална вечер настапија претставниците на 17 земји, од кои 10 си обезбедија пласман во финалето.

Годинава на сцената се издвојуваше прекрасниот сценски настап на Австралија, како и моќната изведба на Невена Божовиќ, претставничката на Србија.

10-те финалисти кои си обезбедија место во големото финале:

Грција

Белорусија

Србија

Кипар

Естонија

Уште 5 финалисти на следната страна...Би можело да ве интересира:

Видео од првата проба на Тамара Тодевска за Евровизија 2019 Во понеделникот, Тамара Тодевска заедно со нејзиниот евровизиски тим, заминаа во...
Солзи, емоции, невидена хемија: Хит изведбата на „Shallow“ на Бредли К... Неверојатната хемија на хит настапот во Лас Вегас направи дел од фановите да нав...
Како помина втората проба на Тамара Тодевска за Евровизија 2019? (виде... Првата проба на Тамара во Израел помина одлично и доби позитивни критики, а сега...