По 6 години неуспешни обиди: Тамара ја однесе Македонија во финале на Евровизија


По 6 години неуспешни обиди: Тамара ја однесе Македонија во финале на Евровизија

Тамара Тодевска нè направи горди... Со маестралниот настап на евровизиската сцена и вокалната доминација, таа влезе во финалето на Евровизија 2019.

po-7-godini-neuspeshni-obidi-tamara-ja-odnese-makedonija-vo-finale-na-evrovizija-01.jpg

Македонија последен пат влезе во финалната вечер на Евровизија во 2012 година со песната „Црно и бело“ на Калиопи.

po-7-godini-neuspeshni-obidi-tamara-ja-odnese-makedonija-vo-finale-na-evrovizija-08.jpg

Сега, 7 години подоцна нашата држава повторно ќе има шанси да се натпреварува во финалето на оваа престижна музичка манифестација. Тамара Тодевска покажа што значи моќна песна, вокална доминација и едноставен, но ефектен настап.

po-7-godini-neuspeshni-obidi-tamara-ja-odnese-makedonija-vo-finale-na-evrovizija-09.jpg

На сцената во Тел Авив таа се претстави во вистинско светло како искусен и самоуверен музичар, а публиката и стручното жири го препознаа и го наградија тоа.

po-7-godini-neuspeshni-obidi-tamara-ja-odnese-makedonija-vo-finale-na-evrovizija-04.jpg

На 16-ти мај Тамара ќе настапи во Тел Авив. Македонија е горда на неа!

Прочитајте и Како странските медиуми ја претставија Тамара - 10 факти кои ги открија пред Евровизија 2019!

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Фотки и видео од првата проба на Eye Cue за Евровизија 2018 Натпреварувачите на Евровизија 2018, вчера започнаа со првите проби, а Eye Cue п...
Како помина втората проба на Тамара Тодевска за Евровизија 2019? (видео) Првата проба на Тамара во Израел помина одлично и доби позитивни критики, а сега...
Тамара Тодевска прогласена за најдобар женски изведувач на Евровизија 2019 Уште еден доказ дека настапот на Тамара Тодевска и нејзиниот моќен вокал оставиј...

Најчитани неделава