Прес-конференцијата по Евровизија со финалистите, меѓу кои e и Тамара (видео)
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Prodavacka 23-05-2019


Прес-конференцијата по Евровизија со финалистите, меѓу кои e и Тамара (видео)

vo-zhivo-gledajte-ja-pres-konferencijata-od-finalistite-megju-koi-i-tamara-01.jpg

Атмосферата по прогласувањето на вторите 10 финалисти на Евровизија 2019-та беше одлична.

Тамара Тодевска ќе настапува осма по ред во финалето на 16-ти мај.

Како се одвиваше прес-конференцијата:

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Која деценија беше најдобра за поп-музиката? Секоја генерација си има своја омилена музичка деценија. Тоа може да биде децени...
Како помина втората проба на Тамара Тодевска за Евровизија 2019? (виде... Првата проба на Тамара во Израел помина одлично и доби позитивни критики, а сега...
Кои песни се очекува да бидат хитови за пролет 2019? Сè уште се нема издвоено ниту една песна која е на пат да ја одбележи 2019 годин...