Тамара „растури“ во финалето - моќен настап преполн со емоции (видео)
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Оператор 06-12-2019
Продавач 06-12-2019


Тамара „растури“ во финалето - моќен настап преполн со емоции (видео)

Тамара од срце ја пееше „Proud“, Европа се восхитуваше на нејзината изведба, а ние сме горди што имаме ваков вонсериски музички талент.

mokjniot-nastan-na-tamara-todevska-na-finalnata-vecher-na-evrovizija-2019-video-01.jpg

Тамара Тодевска грмеше на евровизиската сцена. Таа го вложи и последниот атом енергија од себе за да нè претстави во најдобро можно светло на ова престижно музичко натпреварување.

Македонската претставничка уште еднаш доминираше на сцената во Тел Авив.

mokjniot-nastan-na-tamara-todevska-na-finalnata-vecher-na-evrovizija-2019-video-02.jpg

Таа ја пееше „Proud“ од срце, а ние сме горди што ја имаме.

Погледнете го нејзиниот настап:

Целиот свет може да гласа за реден број 8!

Како изгледаше Тамара на почетокот од претставувањето на шоуто:

tamara-rastura-vo-finaleto-mokjen-nastap-prepoln-so-emocii-video-2-3.jpg

tamara-rastura-vo-finaleto-mokjen-nastap-prepoln-so-emocii-video-2-1.jpg

tamara-rastura-vo-finaleto-mokjen-nastap-prepoln-so-emocii-video-2-2.jpg

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Тамара Тодевска прогласена за најдобар женски изведувач на Евровизија ... Уште еден доказ дека настапот на Тамара Тодевска и нејзиниот моќен вокал оставиј...
Тамара Тодевска се врати во времето кога настапуваше на Макфест со Мар... Поминаа 28 години откако Тамара Тодевска првпат настапи на сцената на Макфест за...
Како помина втората проба на Тамара Тодевска за Евровизија 2019? (виде... Првата проба на Тамара во Израел помина одлично и доби позитивни критики, а сега...