Тамара „растури“ во финалето - моќен настап преполн со емоции (видео)


Тамара „растури“ во финалето - моќен настап преполн со емоции (видео)

Тамара од срце ја пееше „Proud“, Европа се восхитуваше на нејзината изведба, а ние сме горди што имаме ваков вонсериски музички талент.

mokjniot-nastan-na-tamara-todevska-na-finalnata-vecher-na-evrovizija-2019-video-01.jpg

Тамара Тодевска грмеше на евровизиската сцена. Таа го вложи и последниот атом енергија од себе за да нè претстави во најдобро можно светло на ова престижно музичко натпреварување.

Македонската претставничка уште еднаш доминираше на сцената во Тел Авив.

mokjniot-nastan-na-tamara-todevska-na-finalnata-vecher-na-evrovizija-2019-video-02.jpg

Таа ја пееше „Proud“ од срце, а ние сме горди што ја имаме.

Погледнете го нејзиниот настап:

Целиот свет може да гласа за реден број 8!

Како изгледаше Тамара на почетокот од претставувањето на шоуто:

tamara-rastura-vo-finaleto-mokjen-nastap-prepoln-so-emocii-video-2-3.jpg

tamara-rastura-vo-finaleto-mokjen-nastap-prepoln-so-emocii-video-2-1.jpg

tamara-rastura-vo-finaleto-mokjen-nastap-prepoln-so-emocii-video-2-2.jpg

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Тамара Тодевска прогласена за најдобар женски изведувач на Евровизија ... Уште еден доказ дека настапот на Тамара Тодевска и нејзиниот моќен вокал оставиј...
Како помина втората проба на Тамара Тодевска за Евровизија 2019? (виде... Првата проба на Тамара во Израел помина одлично и доби позитивни критики, а сега...
Видео од првата проба на Тамара Тодевска за Евровизија 2019 Во понеделникот, Тамара Тодевска заедно со нејзиниот евровизиски тим, заминаа во...