Евровизискиот комплет на Марија од Eye Cue се продава за 5.000$ на eBay


Евровизискиот комплет на Марија од Eye Cue се продава за 5.000$ на eBay

Костимот кој го носеше Марија od Eye Cue на евровизискиот настап минатата година е ставен на продажба на eBay по цена од 5.000 долари.

evroviziskiot-komplet-na-maria-od-eye-cue-se-prodava-za-5-000-na-ebay-01.jpg

На официјалниот Инстаграм профил на Eye Cue е објавена фотка со линк кој носи до eBay, каде фановите можат да го купат костимот со кој Марија настапи на Евровизија во Лисабон.

На евровизиската сцена, пејачката носеше розово палто, а под него имаше едноделен костим кој бил шиен 2.000 часа.

eye-cue-go-prodava-na-ebay-kostimot-koj-go-noseshe-maria-na-evrovizija-za-5-000-dolari-02.jpg

Иако според нив ова е иконско ремек-дело, сепак тие ја освоија наградата за најлошо облечени претставници на Евровизија 2018.

Двата дела сега се ставени на продажба на eBay и може да се купат за цена од 5.000 долари плус 127 долари испорака.

eye-cue-go-prodava-na-ebay-kostimot-koj-go-noseshe-maria-na-evrovizija-za-5-000-dolari-07.jpg

eye-cue-go-prodava-na-ebay-kostimot-koj-go-noseshe-maria-na-evrovizija-za-5-000-dolari-03.jpg

eye-cue-go-prodava-na-ebay-kostimot-koj-go-noseshe-maria-na-evrovizija-za-5-000-dolari-04.jpg

eye-cue-go-prodava-na-ebay-kostimot-koj-go-noseshe-maria-na-evrovizija-za-5-000-dolari-05.jpg

eye-cue-go-prodava-na-ebay-kostimot-koj-go-noseshe-maria-na-evrovizija-za-5-000-dolari-06.jpg

Инаку, тие ја претставија Македонија со песната Lost and Found и го освоија 18-тото место на полуфиналната вечер.

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Видео од првата проба на Тамара Тодевска за Евровизија 2019 Во понеделникот, Тамара Тодевска заедно со нејзиниот евровизиски тим, заминаа во...
Како помина втората проба на Тамара Тодевска за Евровизија 2019? (видео) Првата проба на Тамара во Израел помина одлично и доби позитивни критики, а сега...
Што сè прават пејачките за да го зачуваат својот глас? Да бидете позната пејачка не ви треба само талент, туку треба и да се грижите за...